SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3440
-0,06%
EURO
6,1041
0,55%
ALTIN
210,05
0,70%

Başbakan Yıldırım’dan Irak’a çağrı

Başbakan Yıldırım’dan Irak’a çağrı
Bu haber 21 Ekim 2016 - 14:18 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Irak’ın orada barınan ve Türkiye’nin başını ağrıtan terör örgütlerini zapturapt altına alması gerektiğini söyledi.

Irak ve Musul’da yapılan operasyonlarla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, o bölgede olan işlerden Türkiye’nin her yönüyle ilgili olduğunu söyledi.
Irak’la olan sınırımızın 350 kilometreyi bulduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, “Irak topraklarından bu sınırları aşarak bölücü terör örgütü bizim başımızı ağrıtıyor. Dolayısıyla Irak’ın her şeyden önce orada barınan ve Türkiye’nin başını ağrıtan bu terör örgütlerini zapturapt altına alması lazım” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin Suriye’de yaptığı faaliyetlerin tamamen terör örgütlerini bertaraf etmeye yönelik olduğunun altını çizen Yıldırım, “Aynı zamanda ülkemizin sınır güvenliğini sağlamaya yöneliktir. Bir yandan da DEAŞ başta olmak üzere PYD, YPG, biz bunları terör örgütü olarak kabul ediyoruz. Terör örgütlerine karşı yaptığımız mücadelede de kimin ne dediğinin önemi yok. Biz ülkemizin, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Kimsenin toprağında, yerinde, yurdunda gözümüz yok. Kendi ülkemizin güvenliği bizim için her şeyin önünde gelir” şeklinde konuştu.

Başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili de konuşan Yıldırım, “Bizim istediğimiz, bu sorunu vatandaş çözecek, vatandaş hep siyasetin çözemediği sorunları bugüne kadar çözerek geldi. Biz, bu anayasa değişikliği vatandaşın önüne götürüldüğünde en makul, en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Yeter ki yüce Meclisimiz bu yolu açsın” değerlendirmesinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER