SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Başbakan Yıldırım’dan kıdem tazminatı açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, kıdem tazminatı fonuyla ilgili çalışmalara değinerek, "Çalışanlarımızın kazanılmış hakkına halel gelmesine izin vermeyiz" dedi.

Başbakan Yıldırım’dan kıdem tazminatı açıklaması
Bu haber 06 Haziran 2017 - 13:48 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, kıdem tazminatı fonuyla ilgili çalışmalara değinerek, “Çalışanlarımızın kazanılmış hakkına halel gelmesine izin vermeyiz” dedi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, kıdem tazminatı tartışmalarına yönelik, “Çalışanlarımızın hiçbirinin kazanılmış hakkına halel gelmesine izin vermeyiz; buna kıdem tazminatı da dahil” diye konuştu.

KATAR MESELESİ

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin, barış ve kardeşlik esasına dayalı, dostlukları güçlendiren, düşmanlıkları azaltan bir dış politika sürdürdüğünü dile getirdi. Dünya üzerinde Ortadoğuyu en iyi bilen, en iyi analiz eden, bölgede ne olup bittiğini en iyi gözlemleyen ülkenin Türkiye olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, “Bölgedeki bütün unsurlarla sürekli iletişim kanallarını açık tutan, barışın imkanlarını zorlayan ülke de Türkiye’dir. Bizi bölgeye sırtımızı dönüp, olup biteni görmemek yangını uzaktan seyretmek gibi bir lüksümüz yoktur. Suriye, Irak, Yemen, Libya krizleri bitmeden önümüzde Körfez’de yeni bir kriz meydana çıktı. Körfez İşbirliği Konseyinin bazı ülkeleri, Katar ile diplomatik ilişkilerini kesme ve bu ülkeye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmeyi Türkiye olarak üzüntüyle karşılıyoruz. Bölgemizin barış ve istikrara ihtiyacı olduğu dönemde stratejik işbirliğimiz olan Körfez İşbirliği Konseyi Ülkeleri’nin kendi aralarında yaşanan sorunlara diyalogla, sükunetle çözüm üretmelerini temenni ediyoruz. Bu meselenin çözümü için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, hükümetimiz, ilgili ülkeler nezdinde ve diğer ülkeler nezdinde diplomatik temasları başlatmış bulunuyoruz. Hükümet olarak her seviyede çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

İLİŞKİLER ASILSIZ HABERLERDEN YARA ALMAMALI

Beklenti ve arzularının bu ülkelerin aralarındaki meseleyi müzakere ve iletişim yoluyla tatlıya bağlamaları olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, bölgede yaşanan terör olaylarının arzu edilen birlik ve beraberlik ruhunu her gün daha da gerekli hale getirdiğini aktararak, “Yaşadığımız toprakların bizleri birbirimize kardeş kılan değerlerini unutmamamız icap ediyor. Mübarek ramazan ayına yakışan dostane bir diyalogun geliştirilmesi için Türkiye olarak aktif tutumumuzu sürdürmeye devam edeceğiz Devletler arası ilişkiler asılsız haberler yüzünden yara almamalıdır” diye konuştu.

Vatandaşın huzuru için sınırların güvenliğinin önemine değinen Yıldırım, şöyle devam etti: “Aldığımız tedbirler sayesinde sınırlarımız dışından ülkemize gelen terör unsurlarının sayısında önemli bir azalma gözlemlenmektedir. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde kış ayı boyunca sürdürdüğümüz operasyonlarda bölücü terör örgütüne ağır bir darbe indirdik. Güney sınırlarımız emniyet altına almak için başlattığımız sınır güvenliği çalışmaları tamamlanmış durumdadır. Rakka’da, ABD’nin oradaki terör unsurlarıyla başlattığı operasyon devam ediyor. Bu konuyla ilgili defalarca ikazlarımıza rağmen müttefikimiz, dostumuz Birleşik Devletler ne yazık ki terör gruplarıyla bir başka terör grubunu yok edeceğini düşünerek bir işbirliğine gitti. Türkiye olarak bu işbirliğinin doğuracağı sonuçlardan ülkemizin zerre kadar zarar görmesine asla izin vermeyeceğiz. Bunu başından beri açıkladık. Terör ister içeride ister dışarıda, ülkemizi, milletimizi, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini nerede tehdit ederse etsin anında gereken karşılık verilecektir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER