SON DAKİKA

BIST100
99.387
1,46%
DOLAR
5,3655
0,82%
EURO
6,0993
0,76%
ALTIN
221,16
0,95%

Başbakan Yıldırım’dan suikast açıklaması

Başbakan Yıldırım’dan suikast açıklaması
Bu haber 20 Aralık 2016 - 15:06 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi’ndeki görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenledi.

Sözlerinin başında dün akşam menfur bir saldırı neticesinde hayatını kaybeden Büyükelçi Andrey Karlov’a bir kez daha Allah’tan rahmet dilediğini ifade eden Yıldırım, “Ailesi başta olmak üzere Rus halkına baş sağlığı diliyorum. Bu alçak saldırıyı yapanlar Türkiye’nin Rusya ile arasını bozamayacaklar. Terör nereden gelirse gelsin, kim tarafından azmettirilirse azmettirilsin, ülkemiz, milletimiz ve hükümetimiz dayanışma içerisinde bu ve buna benzer belaların üstesinden geleceğiz. Terör bizi ayrıştıramaz, ancak birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daha da kuvvetlendirir.” diye konuştu.

GÜRCÜCE “TEŞEKKÜR”
Yıldırım, 15 Temmuz’da yaşanan menfur terör girişiminin hemen sonrasında dayanışma amacıyla 19 Temmuz’da değerli dostu Başbakan Kvirikaşvili’nin Türkiye’ye ziyarette bulunduğunu, darbe girişiminin hemen arkasından programını değiştirmeyip, bu ziyareti gerçekleştirdiğini kaydetti.

Kvirikaşvili’nin Türkiye ile dayanışmasını en açık şekilde gösterdiğini ifade eden Yıldırım, kendisine Gürcüce çok teşekkür etti.

Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu fırsatı değerlendirerek heyetlerimiz arasında Gürcistan Türkiye ilişkilerini bir kez daha gözden geçirme fırsatı bulduk. Yakın işbirliğimizin ve dayanışmamızın artarak devam edeceğine hiç endişemiz yok. Gürcistan’ın NATO ve Avrupa Birliği dahil Avrupa Atlantik kurumlarıyla entegrasyon hedefini Türkiye olarak desteklemeye devam ediyoruz. Türkiye daima Gürcistan’ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini güçlü bir şekilde desteklemiştir, desteklemeye devam edecektir. Var olan sorunların Gürcistan’ın egemenliğine saygı temelinde uluslararası tanınmış sınırlar ve toprak bütünlüğü içerisinde çözümlenmesi gerektiğine inanıyoruz. “

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER