SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Başbakan Yıldırım’dan Yunanistan’a çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan'dan ülkelerine sığınan darbeci askerleri istedi. Başbakan Yıldırım, "Darbeciler, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere darbe vurmasın" dedi.

Başbakan Yıldırım’dan Yunanistan’a çağrı
Bu haber 19 Haziran 2017 - 14:29 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan’dan ülkelerine sığınan darbeci askerleri istedi. Başbakan Yıldırım, “Darbeciler, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere darbe vurmasın” dedi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da temaslarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile bir araya geldi. Başbakanlık binasında Yunan mevkidaşı tarafından karşılanan Yıldırım, “Darbe sonrası yaşananlar ve daha sonra da Türkiye’de anayasa değişikliğine yönelik süreç içerisinde Avrupa Birliği maalesef olumsuz bir tutum içerisine girdi. Bunların, ilişkilerimizin olumlu yönde gelişmesi için hiçbir katkısı yok. Artık bütün bunlar geride kaldı. Avrupa Birliği ile Türkiye yeni bir vizyonla, yeni bir başlangıç yapmak istiyor” dedi.

Kıbrıs konusuyla ilgili de konuşan Başbakan Yıldırım, “Kıbrıs konusunun Türkiye için de Yunanistan için de çözülmesi gereken bir mesele olduğunu biliyoruz. Çözümün adil olması lazım, adil yönetişimi sağlaması lazım. Ada’da yaşayan Türk toplumunun, Rum toplumunun gelecekteki güvenliğini de teminat altına alacak bir çözüm getirilmesi lazım” şeklinde konuştu.

DARBECİ ASKERLER İADE EDİLMELİ

Başbakan Yıldırım, “Biz, ülkemize karşı açık darbe yapan kişilerin iadesini arzu ederiz, isteriz. Türkiye hakikaten zor günler geçirdi. Hukukun verdiği karara saygılıyız ama istiyoruz ki darbeciler, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere darbe vurmasın” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER