SON DAKİKA

BIST100
97.454
0,00%
DOLAR
5,6486
0,22%
EURO
6,4760
0,10%
ALTIN
222,21
1,24%

Başbakan Yıldırım’ın May ile görüşmesi sona erdi

İngiltere ve Birleşmiş Milletlerin ev sahipliğinde düzenlenen Somali Konferansı çerçevesinde Başbakan Binali Yıldırım ile İngiltere Başbakanı May bir araya geldi.

Başbakan Yıldırım’ın May ile görüşmesi sona erdi
Bu haber 11 Mayıs 2017 - 14:00 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

İngiltere ve Birleşmiş Milletlerin ev sahipliğinde düzenlenen Somali Konferansı çerçevesinde Başbakan Binali Yıldırım ile İngiltere Başbakanı May bir araya geldi. Lancaster House yerleşkesinde gerçekleştirilen görüşme sona erdi.

İngiltere’de yaklaşan seçimler dolayısıyla mevkidaşına başarı dileklerini ileten Yıldırım, Brexit süreci ve sonrasında İngiltere ile iş birliği fırsatlarını değerlendirme arzusunda olduklarını söyledi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başbakan Yıldırım ile İngiltere Başbakanı May’in görüşmesinde ikili ilişkiler ele alınırken, iki ülkenin ortak gündeminde yer alan bölgesel ve uluslararası konulara da değinildi.

Görüşmede Başbakan Yıldırım, İngiltere’de yaklaşan seçimler dolayısıyla muhatabına başarı diledi. Binali Yıldırım, Brexit süreci ve sonrası dahil olmak üzere İngiltere ile ikili iş birliğine dair fırsatları en iyi şekilde değerlendirme arzusunda olduklarını aktardı.

Başbakan May ise Yıldırım’a, Londra’da düzenlenen konferansa üst düzey katılımdan dolayı teşekkür ederek, dost ve müttefik iki ülke arasındaki ikili ve çok taraflı iş birliğinin artarak sürmesi yönündeki iradesini dile getirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER