SON DAKİKA

BIST100
98.455
1,69%
DOLAR
5,3241
-0,23%
EURO
6,0579
-0,56%
ALTIN
219,32
-1,05%

Bayram tatili nedeniyle kiralık araç talebi arttı

Bayram tatilinde araç kiralayacaklar dikkat, kiralık araçların yüzde 90'ı kiralanacak, kiralık araç düşünenler ellerini çabuk tutup biran önce rezervasyon yaptırmalı..

Bayram tatili nedeniyle kiralık araç talebi arttı
Bu haber 19 Ağustos 2017 - 15:02 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Bayram tatilinin uzatılması ile beraber, Kurban Bayramı tatilinde günlük kiralamada kullanılan araçların doluluk oranının yüzde 90’ları geçeceğini tahmininde bulunan Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Genel Koordinatörü Tolga Özgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin uzamasıyla araç kiralama piyasasındaki hareketliliğin arttığını söyledi.

Bayram Tatilinde Araç Kiralamayı Düşünenler Dikkat!

Diğer yıllara nazaran daha fazla araç kiralama yoğunluğunun olduğunu belirten Bu yıl önceki yıllara göre araç kiralamaya talebin yoğun olduğunu dile getiren TOKKDER Genel Koordinatörü Tolga Özgül, “Özellikle yazın ve hafta sonlarında günlük kiralamada kullanılan araçların doluluk oranları yüzde 90’ların üzerine çıktı. Önümüzdeki Kurban Bayramı tatilinde günlük kiralamada kullanılan araçların doluluk oranının yüzde 90’ları geçeceğini tahmin ediyorum. Bu nedenle bayram tatilinde kiralık araç bulmak zorlaşacağından, araç kiralamayı düşünenlerin önceden rezervasyon yaptırmasını öneriyorum.” şeklinde konuştu.

Kirala Yöntemini Kullananların Sayısı Her Geçen Gün Artacak.

Uzun dönemli kiralamaların tercih edilme oranlarının arttığını belirten Özgül, “TÜİK’in Haziran 2017 verilerine göre ülkemizde 11 milyon 666 bin otomobil bulunuyor. Bunların 2 milyon 500 bine yakınının şirketler ve işletmeler tarafından iş amaçlı olarak kullanıldığı düşünülürse, bu araç parkının henüz yüzde 13’ü operasyonel kiralamaya hizmet verir durumda. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 30-45 dolayında değişiyor. Bu da sektörün ülkemizde önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

1 Temmuz’da yürürlüğe giren oto kiralama şirketlerinin hizmetlerine ilişkin tüm tahsilat ve ödemelerini banka ve benzeri finansal kuruluşlarla yapma zorunluluğu getiren düzenlemeyi hatırlatan Özgül ayrıca konu hakkında, “TOKKDER olarak uygulamayı destekliyoruz. Tebliğin uygulanmasıyla ilgili sıkı denetimler sayesinde kiralamada ‘merdiven altı’ diye tabir edilen ve gerekli standartları sağlamayan bazı firmaların ortadan kalkacağını düşünüyoruz.” diyerek uygulamayı desteklediklerini bildirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER