SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlikle ilgili son dakika açıklaması!

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlikle ilgili son dakika açıklaması!

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlikle ilgili son dakika açıklaması!
Bu haber 13 Haziran 2017 - 11:59 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme sık sık gelen bedelli askerlikle ilgili son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bedelli askerlik yok; sadece dedikodu var” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Kabinenin gündeminde bedelli askerlik yok; dedikodusu var” dedi.

Bir gazetecinin bedelli askerlik tartışmalarına ilişkin soru üzerine konuya açıklık getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Kabinenin gündeminde bedelli yok, dedikodusu var” şeklinde konuştu.

Toplantıda AK Partili vekillere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoan, artık uyuyan yan gelen bir Türkiye olmadığını belirterek, “Çalışan, gayret eden bir Türkiye var. İnsanının yanında olan bir iktidar var. Ana muhalefetin başındaki zat konuşuyor halen yalan yanlış, 7 milyon işsiz varmış. Ayıptır ya. Senin bir defa kılavuzun karga. Türkiye böyle bir konumda olsa… Şu anda yakaladığı büyümeye bakın. Türkiye yurt dışı spekülasyonlara rağmen gelişti. ‘Bu tamamen siyasi müdahaledir, aşacağız’ dedik. Kalkınmanın temel alt yapısı olan enerji alt yapısındaki yatırımlarımızla elektrik üretimimizi 25 bin megavata yükselttik” dedi.

TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKE YOLUNDA İLERLİYORUZ

Ülkenin kıt kaynaklarını faiz lobilerine yağmalatmak yerine IMF’ye borcunu ödeyen, hazineyi güçlendiren ve böylece tam bağımsız bir ülke yolunda ilerleyen bir Türkiye yarattıklarını kaydeden Erdoğan, “Demokrasiye sıkı sıkıya sahip çıkarak kirli pazarlıklarla iktidar hayali kuranları her seferinde heveslerini kursaklarında bıraktık. Darbecileri 15 Temmuz’da başarısızlığa uğrattık. Karşımızda ciddi bir muhalefet olmadığı için hep kendimizle yarıştık. Felaket tellallarının tüm gayretlerine rağmen güzel haberleri art arda almaya devam ediyoruz. Bunları büyüme rakamlarıyla taçlandırmış olduk. Ekonomistlerin yüzde 3 olarak bekledikleri büyümenin yüzde 5 olarak gerçekleşmesi geleceğimize olan inancı artırmıştır. Türkiye’nin kredi notuyla ilgili spekülasyonların siyasi saikler ile ilgili olduğunu söylemiştim. Büyüme rakamı beklentinin altında çıksaydı hemen notu düşürmek için harekete geçecek kuruluşların şimdi ne yapacağını merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

TAKSİM PROJESİ GÜNDEMDE

Erdoğan, Taksim’e 3 dev proje yapacaklarını söyledi.

Ülkenin siyaset ve toplum mühendislerinden çok çektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarihimize, kültürümüze, değerlerimize ters bir hayat tarzını bize dayatanlar cumhuriyetle cumhur arasındaki bağı koparmışlardır. Milletin temsilcisi olması gereken siyaset de maalesef aynı çarpık düzenin bir parçası haline dönüşmüştür. En büyük hakaretler, en büyük saldırılar ayrıcalıklarını kaybeden kesimlerden geldi. Zahirde elit, hakikatte lümpen olan bu çevreler ellerindeki tüm imkanları bizi karalamak için seferber ettiler” şeklinde konuştu.

Yol, baraj, köprü yapmak istediklerinde çevrecilik hassasiyetleriyle karşılarına çıkıldığını dile getiren Erdoğan, “Bu geziciler değil mi 10-12 ağacı bir yerden bir yere taşırken isyan edenler? Çünkü bunlarda ağaç taşıma kültürü de yok. Bunlar beceri isteyen işler. Batıda bakıyorsun devasa ağaçları bir yerden bir yere naklediyorlar. Hayatta ihracatını yapıyorlar. Ama bunlar bundan anlamaz. Bunlar böyle gezici. 4. yılını da kutlasalar 40. yılını da kutlasalar buna alışacaklar. Bunlar İstiklal Caddesi’nden istiklalimiz ve istikbalimiz için yürümüyorlar. Bölücü terör örgütünün temsilcileriyle el ele kol kola yürüyorlar. Dün akşam Taksim’deki AKM’yi anlattım. Türkiye’ye yakışan opera binasıın Ankara’da inşa ettik. Aslolan İstanbul’a böyle bir opera binası kazandırmak. Dedik ki AKM’yi yıkalım. Çünkü depremden zarar görmüş bir bina. Hemen isyanlar. Aynı şeyi Muhsin Ertuğrul’da da yaptılar. Gösteri üzerine gösteriler. Ne oldu? Şu anda eski Muhsin Ertuğrul’un iki kat büyüklüğünde bir bina kazandırdık. Kötü mi yaptık? diye konuştu.

KATAR KONUSUNDA YANLIŞA DÜŞÜLÜYOR

Katar krizine de değinen Erdoğan, şöyle konuştu: “Ayrıca Katar’daki gelişmeler yaptırımların uzandığı yerlere baktığımızda çok ciddi bir yanlışa düşüldüğünü görüyoruz. Bir ülkenin halkını her alanda tecrit etmeye kalkmak insani değildir İslami hiç değildir. Katar teröre destek veren değil tam tersine bölgemizde çok ciddi yıkıma sebep olan DEAŞ’a karşı Türkiye ile birlikte en kararlı duruşu gösteren bir ülkedir. Lütfen birbirimizi aldatmayalım. İftira kampanyalarıyla Katar’ı bir suçlu gibi göstermenin bölgeye hiçbir faydası yoktur”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER