SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8201
0,30%
EURO
5,6170
0,24%
ALTIN
189,25
0,01%

Benzin ve motorine indirim mi geliyor?

Uluslararası petrol piyasalarında fiyatların düşmesinin ardından Türkiye'de benzin ve motorin fiyatlarında en az yüzde 20 indirim bekleniyor.

Benzin ve motorine indirim mi geliyor?
Bu haber 25 Nisan 2017 - 11:49 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Uluslararası petrol piyasalarında fiyatların düşmesinin ardından Türkiye’de benzin ve motorin fiyatlarına en az yüzde 20 indirim yapılması gerektiği öne sürülüyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzin ve motorine en az yüzde 20 indirim yapılması gerektiğini belirtti.

PETROL FİYATI DÜŞÜYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan TESK Genel Başkanı Palandöken, petrol fiyatlarının uluslararası piyasalarda düşmesinin akaryakıt fiyatlarına yansıtılması gerektiğini kaydederek, “Bu düşüşlerin ardından benzin ve motorine en az 20 kuruş indirim yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

EN AZ YÜZDE 20 İNDİRİM

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, petrole yapılan zamların piyasaları A’dan Z’ye olumsuz etkilediğini dile getirerek, referandum sonrasında dövizde düşüş olduğunu ve uluslararası petrol piyasalarında fiyatların 57 dolardan 51 dolar seviyesine kadar indiğini anımsattı.

ENFLASYONUN YENİDEN DÜŞMESİNİ SAĞLAYACAK

Başkan Palandöken, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Son bir hafta içinde döviz kurlarında yaşanan düşüşle birlikte petrol fiyatlarının da uluslararası piyasalarda hızla azalması acilen akaryakıt fiyatlarına yansıtılmalıdır. Bu düşüşlerin ardından benzin ve motorine en az 20 kuruş indirim yapılmalıdır. Çünkü petrole yapılan her zam lokomotif olarak tüm ürünlere yansıdığı gibi, indirimler de aynı şekilde tüm ürünlere yansıyacaktır, bu da enflasyonun yeniden düşmesini sağlayacaktır. Yapılacak indirimle birlikte çiftçinin mahsulünden tutun esnafın rafına koyduğu ürünlere kadar her şeyin fiyatında düşüş yaşanacaktır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER