SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Beylerbeyi Sarayı Tüneli yenileniyor

Beylerbeyi Sarayı Tüneli yenileniyor! Üsküdar ile Beylerbeyi arasında faaliyet gösteren tarihi tünel bakım çalışmaları için trafiğe kapatıldı.

Beylerbeyi Sarayı Tüneli yenileniyor
Bu haber 06 Mart 2017 - 9:28 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

Üsküdar ile Beylerbeyi hattını bağlayan ve sahildeki trafiği rahatlatmak için geçen yıl trafiğe açılan tarihi Beylerbeyi Sarayı Tüneli bakım için trafiğe kapandı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 1980’li yılların başlarında kapatılan tünelin geçtiğimiz yıl yeniden faaliyete geçirildiğini söyledi.

“Beylerbeyi Sarayı Tüneli restore ediliyor”

Tünelin işlediği süreç içinde, yolun altında birtakım bozulmalar olduğunu, zeminde taşların oynadığını dile getiren Türkmen, şunları anlattı:

“Birtakım zemin sıkıntıları yaşadık. Tünelin bu kullanımdan dolayı, üst kısmında taşları tutan sıvalar var, o sıvalarda dökülmeler ortaya çıktı. Tünelimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon birimi tarafından alınan karar gereği kapatıldı. Şimdi bakıma alındı. Tünel yakında tamamlanıp tekrar açılacak. Hiç kimse endişe etmesin. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu gözetiminde de restorasyonu yapılıyor. Tabi tarihi bir eser, tarihi bir doku var orada, onu bozmamamız lazım. Hemen hızlıca yeni bir tamir-tadilatla tüneli açacağız. Bir iki aya açılacak. Çok zor bir iş değil. Çünkü çok güzel estetik bir tünel. O güzelliği yok etmeyelim diye önceden bir tedbir almış olduk.”

“Sadece ulaşım anlamında düşünmeyin”

Tünelin olağanüstü ilgi gördüğüne değinen Türkmen, Üsküdar’a gelmek isteyen vatandaşların, tünelden araçlarıyla geçerken çok keyif aldıklarını dile getirdi.

Tünel içinden geçilirken ayrı bir hava yaşandığına işaret eden Türkmen, “Sadece ulaşım anlamında düşünmeyin. O tüneli, özellikle o güzelliği yaşamak için çok insanın tüneli tercih ettiğini biliyorum. Çok da güzel aydınlattık orayı, içerisindeki ışıklandırma güzel oldu. O güzelliği bizim insanlarımız yaşamaya devam edecek.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER