SON DAKİKA

BIST100
95.537
1,55%
DOLAR
4,7553
-0,75%
EURO
5,5819
-0,54%
ALTIN
188,22
-0,78%

Binali Yıldırım: Hep birlikte geleceğe yürümekten vazgeçmeyeceğiz

Başbakan Yıldırım, vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin oyununa gelmeyeceklerini dile getirerek, "Hep birlikte geleceğe yürümekten vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Binali Yıldırım: Hep birlikte geleceğe yürümekten vazgeçmeyeceğiz
Bu haber 18 Nisan 2017 - 13:30 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin oyununa gelmeyeceklerini dile getirerek, “Hep birlikte geleceğe yürümekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, “Hemen yürürlüğe girecek olan diğer bir husus da Cumhurbaşkanımızın, kurucusu olduğu AK Parti ile ilişiğinin tekrar kurulmasıdır. Resmi sonuçların ilan edilmesiyle beraber kurucu Genel Başkanımızı partimize davet edeceğiz ve kendilerini aramızda görmekten büyük bir bahtiyarlık duyacağız” ifadelerini kullandı.

HALK OYLAMASINA GÖLGE DÜŞÜRMEK BEYHUDEDİR

Referanduma ilişkin şaibe söylentilerinin yayılmak suretiyle sonuçlara gölge düşürmeye çalışmanın beyhude ve boş olduğunu aktaran Başbakan Binali Yıldırım, “Şaibe söylentileri yayarak halk oylaması sonucuna gölge düşürmeye çalışmak beyhudedir, boştur. Millet iradesi özgürce sandığa yansımış ve bu iş bitmiştir. Buna anamuhalefet partisi başta olmak üzere herkesin, her kesimin saygı duyması gerekmektedir” diye konuştu.

Oy oranlarından yola çıkarak milletin sözü üzerine söz söylemenin yanlış olduğunu da kaydeden Yıldırım, “Evet ve hayırların yakın oranlarda olmasından hareketle vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin asla oyununa gelmeyeceğiz” dedi.

BAYBURT VE TUNCELİ VURGUSU

Başbakan Binali Yıldırım, en çok evet ve en çok hayır’ın çıktığı iller olan Bayburt ve Tunceli’nin aynı derecede kazançlı çıktığını söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu: “Bu sonuçtan 81,7 ile evet oyu veren Bayburt’da, yüzde 80,41 hayır diyen Tunceli de aynı derecede kazançlı çıkmıştır. Artık bugün yeni bir gün. Bugün kendimizi yenileme zamanı”

REFERANDUMLA BİRLİKTE YENİ SAYFA AÇILDI

Halk oylamasıyla siyasi tarihte yeni bir sayfa açıldığını dile getiren Yıldırım, “Bu yeni sayfanın ülkemize, milletimize, siyasi hayatımıza çok güzel bir gelecek vaat ettiğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Sonuçlardan sonra kimin ne kadar destek verdiğini sorgulamanın da abesle iştigal olduğunu aktaran Yıldırım, “Sayın Bahçeli’nin de Meclis görüşmelerinde dediği gibi ‘Kim kabul dedi, kim ret dedi, bunu mercekle aramak lazım’ Böyle bir şey olmaz.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER