SON DAKİKA

BIST100
98.991
0,53%
DOLAR
5,5975
0,27%
EURO
6,4485
0,36%
ALTIN
219,65
-1,95%

Binali Yıldırım: Rejim değişikliği tarihte kalmıştır

Binali Yıldırım: Rejim değişikliği tarihte kalmıştır
Bu haber 22 Aralık 2016 - 11:56 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa değişikliği ile rejimin de değişeceği yönünde yapılan eleştirilere cevap verdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na seslenen Başbakan Binali Yıldırım, “Herkes anladı ama Sayın Kılıçdaroğlu bir türlü anlamak istemiyor. Sayın Kılıçdaroğu, Kemal Bey, Türkiye’nin rejimi belli, cumhuriyet. Rejim değişikliği tarihte kalmıştır” dedi.

AK Parti 114. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, terörle mücadelenin Türkiye’nin beka mücadelesi olduğunu söyledi.

“Terörle mücadele, Türkiye’nin beka mücadelesidir, varlık mücadelesidir” diyen Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti: “Türkiye’nin birliğinin, beraberliğinin, kardeşliğinin daim olması adına verilen büyük bir savaştır. Birlik ve bütünlüğümüzü her zaman muhafaza edeceğiz, terörün Türkiye’yi vesayet altına almasına asla izin vermeyeceğiz. Türkiye artık karanlık tezgahlar kurarak, tuzaklar kurularak teslim alınacak bir ülke değildir. Türkiye artık şer odaklarının bölebilecekleri, ayrıştırabilecekleri bir ülke de değil. Bir ve beraber oldukça, Türkiye için kalbimiz heyecanla çarptıkça bizim hızımızı hiç kimse kesemez” ifadelerini kullandı.

TERÖRE KARŞI AYNI TAVIR ALINMALI

Binali Yıldırım, Almanya ve Türkiye’deki terör saldırılarına ilişkin de “Bütün bu saldırılar göstermektedir ki teröre karşı hiçbir ülke ‘Biz güvenliyiz’ diyemez. Terör, dünyanın başının belasıdır. O sebepten Türkiye’nin maruz kaldığı terör saldırılarını sadece Türkiye’nin meselesi olarak görmek fahiş bir hatadır. Irak ve Suriye’ye yerleşmiş olan terör örgütlerinin sadece Türkiye’yi tehdit ettiğine inananlar yanılırlar. Terör dünyanın ortak sorunudur, uluslararası toplum terör karşısında ikircikli söylemi bir kenara bırakmalı ve tamamen aynı tavrı almalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP

Başbakan Yıldırım, Anayasa değişiklik teklifiyle rejim değişikliğinin hedeflendiğini ima eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da cevap verdi.

Başbakan, “Bunları anlata anlata sağır sultan duydu. Herkes anladı ama Sayın Kılıçdaroğlu bir türlü anlamak istemiyor. Sayın Kılıçdaroğu, Kemal Bey, Türkiye’nin rejimi belli, cumhuriyet. 1923’te bedel ödedik, İstiklal Harbi’ni kazandık, rejimimizi de değiştirdik adını da cumhuriyet koyduk. Ne değişiyor? Rejim değişikliği tarihte kalmıştır. 1923’te o mesele bitmiştir. Şimdi artık ihtiyaçlarımızı karşılayacak, icra gücü, istikrarı esas alan bir hükümet sisteminden bahsediyoruz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER