SON DAKİKA

BIST100
91.842
0,17%
DOLAR
5,4921
0,45%
EURO
6,3046
0,51%
ALTIN
227,97
0,93%

Binali Yıldırım’dan, Avrupa Parlementosu’na tepki

Binali Yıldırım’dan, Avrupa Parlementosu’na tepki
Bu haber 24 Kasım 2016 - 18:23 'de eklendi ve 300 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlementosu’nun aldığı karar için “Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yoktur’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avrupa Parlementosu’nun Türkiye ile müzakerelerin durdurulması yönündeki kararını değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, “Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. Avrupa Birliği ile ilişkiler, zaten de öyle aman aman, çok sıkı fıkı ilişkiler değil, ite kaka giden, kerhen yürüyen bir ilişkidir. Avrupa Birliği şunu anlamalı; Avrupa, gelecek vizyonunu Türkiye ile beraber mi şekillendirecek yoksa Türkiyesiz mi şekillendirecek buna karar vermeli” dedi.

AP’nin aldığı kararın tam bir çelişki olduğunu kaydeden Yıldım, şöyle konuştu: “AB ‘Güvenlik için Türkiye vazgeçilmez’ derken, bir yandan da eften püften böyle kararlar alması çelişkidir. Bu karar tam bir çelişki. Özellikle AB liderlerini bu vüzyonsuzluğa karşı seslerini yükseltmesini bekliyoruz. Bir yandan demokrasiyi savunurken bir yandan da basın yayın organlarının dışarı çıkmasına karar veriyorlar. Bu da onların çifte standardı. Tüm dünya ibretle izliyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER