SON DAKİKA

BIST100
93.287
0,62%
DOLAR
5,4640
0,05%
EURO
6,1945
0,11%
ALTIN
212,99
0,60%

Binali Yıldırım’dan bankalara: Tefeciliği bırakın

Binali Yıldırım’dan bankalara: Tefeciliği bırakın
Bu haber 22 Ekim 2016 - 0:07 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, bankaların görünümüyle ülke ekonomisinin görünümünün örtüşmediğini belirtti. Binali Yıldırım, bankalara, “Tefeciliği bırakın, gerçek ekonomiye dönün” çağrısında bulundu.

 

binali-yildirim

Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahi̇sar Ti̇caret ve Sanayi̇ Odası’nda iş adamlarıyla bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, bankaların kredi faiz oranları, borçların yapılandırılması gibi konularda müşterilerin taleplerini karşılamamasıyla ilgili, “Bankaları buradan uyarıyorum. Reel sektörün sesine kulak verin. Tefeciliği bırakın, gerçek ekonomiye dönün” ifadelerini kullandı.

Bankaların ekonomiye kaynak aktarmaya çalıştıklarında geç kalabileceklerini vurgulayan Başbakan Yıldırım, “Duyduğunuz her haber üzerine ‘Aman biraz daha teminatları artıralım, biraz daha faizleri arttıralım.’ Bu, akıllı insan işi değil. Yok etmeyi değil, yaşatmayı hedef alın. Ya bunu kendiliğinizden yaparsınız ya da size bunu yaptırırız arkadaşlar” şeklinde konuştu.

Yıldırım, Türkiye’nin ekonomisinin görünümüyle bankaların görünümünün örtüşmediğini de belirterek, “İş aleminin duruşuyla bankalarımızın duruşu uyuşmuyor. Bu da Türkiye’ye yakışmıyor. Bu arkadaşların hepsini toplayacağız, bir kez daha uyaracağız. Bizim de yapacağımız, elimizde araçlarımız var. Ama biz istiyoruz ki ekonomi kendi kurallarıyla çalışsın” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER