SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Binlerce kişiye iş müjdesi

Bakan Faruk Özlü, Organize Sanayi Bölgeleri'ne (OSB) kurulacak sanayi tesisleriyle birçok kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi.

Binlerce kişiye iş müjdesi
Bu haber 27 Mayıs 2017 - 11:57 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.

Bakan Faruk Özlü, Organize Sanayi Bölgeleri’ne (OSB) kurulacak sanayi tesisleriyle birçok kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bakanlığın Organize Sanayi Bölgeleri’ne (OSB) dönük çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Faruk Çelik, OSB’lerle, az gelişmiş bölgelerde sanayiyi yaygınlaştırmayı ve istihdam yaratmayı hedeflediklerini dile getirdi. Özlü, böylece sanayileşmenin dengeli dağılımıyla, düzenli kentleşmenin de sağlanacağına dikkat çekti.

OSB’LER KALİTE STANDARDININ YÜKSELMESİNE ZEMİN HAZIRLAYACAK

OSB’lerin bulundukları kentlere sağladığı avantajları anlatan Bakan Faruk Özlü, “OSB’ler, yatırımların iş birliğiyle yapılmasına, enerji, çevre ve ulaşım gibi asgari altyapı şartlarının tek bir elden yönetilmesine, üretim maliyetlerinin azaltılmasına ve kalite standardının yükselmesine zemin hazırlıyor” şeklinde konuştu.

OSB’LER 30 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAK

Bakan Faruk Özlü, OSB uygulamalarının, planlı kalkınmanın önemli bir unsuru olduğunu kaydederek, bulundukları illerin sanayisinin gelişmesine büyük katkı sağladıklarını aktardı.

Bakanlık tarafından kuruluş işlemleri tamamlanan Hatay Hassa OSB ile tüzel kişilik kazanan OSB sayısının 300’e ulaştığını anlatan Faruk Özlü, “Hassa OSB, 13 bin 770 metrekarelik alanla Hatay’ın en büyüğü olurken, Türkiye’nin de en büyük ilk 10 Organize Sanayi Bölgesi arasına girdi” diye konuştu.

Hatay Hassa OSB’nin ortaklık yapısına ilişkin değerlendirmede bulunan Faruk Özlü, “Bölge, yüzde 72 katılım payı ve 10 üye ile Hatay Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, yüzde 10 katılım payı ve 2 üye ile Hassa Belediye Başkanlığı, yüzde 6 katılım payı ve 1 üye ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, yüzde 12 katılım payı ve 2 üye ile Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından oluşuyor. Hatay Hassa OSB’de kurulacak sanayi tesisleriyle yaklaşık 30 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacak. OSB’nin zaman içinde kent ve bölge için çok önemli bir yatırım haline gelecek” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER