SON DAKİKA

BIST100
92.227
0,00%
DOLAR
5,3316
0,09%
EURO
6,0633
0,18%
ALTIN
213,58
0,24%

Bitcoin’e, Yeni Sanal Rakip Geliyor!

Bitcoin'e, Yeni Sanal Rakip Geliyor. J Coin'in, akıllı telefonlar üzerinden para transferi ve ödemeler için de kullanılması da düşünülüyor.

Bitcoin’e, Yeni Sanal Rakip Geliyor!
Bu haber 26 Eylül 2017 - 18:43 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Küresel büyük yatırım bankalarından olan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, dijital para çılgınlığına karşı oldukça sert tutum sergiliyor. Öte yandan, Japonya’da bankalar yeni bir dijital para konusunda yoğunlaştı.

Japon bankaları 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yeni bir dijital para birimini tanıtmaya hazırlanıyor. Bankaların bu çalışmalarında ülke genelinde mobil telefon ödeme servisini sunan Çinli Alibaba’nın, Alipay servisine yönelik yanıt verme motivasyonu olarak değerlendiriliyor. Mizuho ve Japan Post Bank’ın başı çektiği bankalar J Coin isimli yeni dijital para birimi için Japonya Merkez Bankası ve finansal regülatörün desteğini almış durumda. J Coin’in, akıllı telefonlar üzerinden para transferi ve ödemeler için de kullanılması da  düşünülüyor.

J Coin, Yene Çevrilebilecek!

Akıllı telefon uygulamaları ve mağazalardaki QR kodlarla kullanılabilecek J Coin, yene çevrilebilir olacak şekilde düşünülüyor. Bahsi geçen sanal para birimi ile ilgili bütün hizmetler ücretsiz olacak. Bankalar da bu süreçte tüketicilerin, tüketim davranışları hakkında verilerin derlenmesinden oldukça faydalanacak. Öte yandan, MUFG da, blockchain bazlı MUFG Coin adlı bir para birimi üzerinde çalışıyor.  MUFG Coin’in, Japon bankalar tarafından geliştirilen sanal para birimi J Coin’e, dahil olup olmayacağı merak ediliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER