SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

‘Bizim genç insan gücümüz önemli’

‘Bizim genç insan gücümüz önemli’
Bu haber 23 Aralık 2016 - 18:21 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Aliağa ilçesinde FSRU Projesi (Yüzer LNG Terminali/ Floating Storage and Regasification) açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, dünya ekonomisinde söz sahibi olabilmek için Türkiye’nin enerji sektöründe çeşitliliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Bu seyyar terminal nerede ihtiyaç varsa oraya gidebilecek. Tüm enerji kaynakları gibi doğalgazda da ne kadar arz çeşitliliği sağlarsak kendimizi o kadar güvende hissederiz. Finansi enerji ve bilişim şirketleri dünyada öne çıkıyor. Eğer dünyanın ilk 10 ekonomisi olmak istiyorsak bu sektörde söz sahibi olmalıyız.

Ekonomide genç insan gücüne vurgu yapan Erdoğan, “Bizim petrol ve doğalgazımız olmayabilir. Biz Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeye kararlıyız, inanıyoruz. Bizim genç insan gücümüz önemli. Ekonomide diğerleri insanın türevidir. Sermaye ve emek insanın türevidir. İnsan yoksa bunların hiçbiri yoktur” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER