SON DAKİKA

BIST100
96.455
0,00%
DOLAR
5,6566
0,09%
EURO
6,5159
-0,02%
ALTIN
223,24
0,47%

Booking açılıyor mu? Zeybekci, booking.com hakkında konuştu

booking.com açılıyor mu? Zeybekci, booking.com hakkında konuştu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, booking.com yetkilileriyle bir araya geldi.

Booking açılıyor mu? Zeybekci, booking.com hakkında konuştu
Bu haber 14 Mayıs 2017 - 11:45 'de eklendi ve 263 kez görüntülendi.

booking.com açılıyor mu? Zeybekci, booking.com hakkında konuştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, booking.com yetkilileriyle bir araya geldi. Bakan Zeybekci, booking.com’un Türkiye’de yasalara uygun şekilde faaliyette bulunmasına ilişkin görüşme yaptıklarını dile getirdi.

Türkiye’deki faaliyetleri mahkeme kararıyla durdurulan booking.com yetkilileriyle görüşen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Zeybekci, söz konusu internet sitesinin yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmediğine ilişkin, “Görüşme oldu. Şimdi arkadaşlarımız görüşüyor” ifadelerini kullandı.

BİZ ÇÖZÜM MAKAMIYIZ

Görüşmelerin detayıyla ilgili de Zeybekci, “Biz çözüm makamıyız. Bunları bir şekilde halletmemiz gerekiyor. Booking veyahut da benzeri, bu şekilde yurt dışından internet ortamında Türkiye’de pazarlama yaparak gelir elde eden ve Türkiye’ye bundan değer bırakmayanlara yönelik davamızda haklıyız. Bunların istemiş oldukları veya beklentilerini karşılayacak o cazibeyi ortaya çıkararak bir noktaya geleceğiz” şeklinde konuştu.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

booking.com’un Türkiye’de faaliyette bulunmak için ortaya koyduğu taleplere yönelik de Zeybekci, “Görüşmeler hala sürüyor” dedi.

BOOKING.COM NEDEN KAPANMIŞTI?

“Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), birlik üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açığı davada mahkeme Booking.com’un Türkiye’dek faaliyetlerini tedbiren durdurma kararı almıştı.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün de , online rezervasyon portalı booking.com’un Hollanda menşeli olması nedeniyle Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulması kararı verildiği iddialarına ilişkin, “Bunlarla hiç alakası yok. Bu dava 2015 yılında açıldı. O zaman Türkiye ile Hollanda’nın ilişkileri lale gibiydi.” dedi. Gürcün, Booking.com’un, Türkiye’de, Türk vatandaşlarına Türkiye sahillerindeki otelleri (rezervasyon) satmaya başladığını ifade ederek, “Mahkemeye bu nedenle başvurduk. (Mahkeme) Haksız rekabet nedeniyle Booking.com’un faaliyetlerini durdurma kararı aldı” açıklamasında bulunmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER