SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Booking.com’da son dakika gelişmesi

Bir dizi görüşmeler sonunda Booking.com faaliyetlerine yeniden başlayabilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, "Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin yürüttüğü görüşmeler sonrasında şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesi bekleniyor" bilgisini verdi.

Booking.com’da son dakika gelişmesi
Bu haber 21 Haziran 2017 - 14:30 'de eklendi ve 136 kez görüntülendi.

Bir dizi görüşmeler sonunda Booking.com faaliyetlerine yeniden başlayabilir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, “Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin yürüttüğü görüşmeler sonrasında şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesi bekleniyor” bilgisini verdi.

BOOKİNG AÇILABİLİR

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasına ilişkin bilgiler veren Temurci, Booking.com’dan istediği bazı yükümlülükler bulunduğunu kaydederek, “Temurci, “Sanıyorum istişareler sonrasında teknik, mali konularla ve vergisel belirli düzenlemeler yapılacak. Booking.com, bunları yerine getirdikten sonra faaliyetlerine devam edecektir” şeklinde konuştu.

KAYBETMEMEK GEREKİYOR

Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin Booking.com konusuyla ilgili yürüttüğü görüşmeler sonrasında şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesinin beklendiklerini anlatan Temurci, “Böyle bir platformu kaybetmemek gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

Booking.com’un, müşteriye ulaşılması noktasında kullanılan önemli platformlardan biri olduğunu dile getiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da platform üzerinde Türkiye’deki 13 bini aşkın işletmenin pazarlamasının yapıldığını, böyle bir platformu kaybetmemek, böyle bir platformla iş birliği içerisinde olmak gerektiğini aktardı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER