SON DAKİKA

BIST100
96.861
-0,03%
DOLAR
5,8132
0,20%
EURO
6,5531
0,33%
ALTIN
238,35
0,18%

Borsa İstanbul’dan Toparlanma Hamlesi!

Küresel siyasetin yarattığı dalgalanma devam ederken, Borsa İstanbul’un gündeme rağmen normal seyrine gelme çabaları devam ediyor.

Borsa İstanbul’dan Toparlanma Hamlesi!
Bu haber 22 Mart 2017 - 17:36 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Küresel siyasetin yarattığı dalgalanma devam ederken, Borsa İstanbul’un gündeme rağmen normal seyrine gelme çabaları devam ediyor. Bu eksende Borsa İstanbul, günün en düşük seviyesi olan 89.333 puanı görmesine karşın toparlanma gayreti sonucunda 89.775 seviyesine ulaştı.

Mevcut, siyasal gelişmelerin ekonomiye küresel yansıması nedeniyle, yükseliş eğilimini sürdüren ve yılın zirvesine ulaşan Borsa İstanbul, küresel borsalarında etkisi nedeniyle güne düşüşle girdi. Her kesimden yatırımcının özellikle, siyasal gelişmeleri yakından takip ettiği ekonomi dünyasında, kulisler bile yakından takip ediliyor. Çünkü, siyasal alanda yaşanan en ufak bir gelişmenin dahi ekonomi dünyasına önemli yansımaları oluyor.

Borsa Endeksi, 90 bin 182 puanı gördü!

Söz konusu siyasal gelişmelerin, küresel yansımalarının olması halinde ise; yurt dışı borsalarının da etkisi ile Borsa İstanbul’da hızlı ve sert hareketler yaşanabiliyor. Örneğin siyasette hareketli restleşmelerin yaşandığı bu günlerde Borsa İstanbul yüzde 0.69 oranında düşüş sonrası 89 bin 982 puandan açıldı. Endeks ise, gün ortasında 89 bin 687 puandan girdi.

ABD Başkanı Trump’ın Vaatleri, Borsayı Zorluyor!

Dün, dünya piyasalarından gelen baskılar ve gelişen ülke endekslerinde sert satışlar yaşandı. Öte yanda, ABD Başkanı Trump’ın yeni reform yasasına yönelik artan endişelerin ABD’li çok sayıda banka ve şirket, hisselerini aksi yönde etkilediğine vurgu yapılıyor. Amerika’da başlayan satış baskısının sonucunda, Alman DAX30 endeksi kritik 12.000 seviyesine gerileyerek sert bir kayıp gördü. Bu arada ABD borsası Wall Street ise, Trump’ın seçim vaatlerinden yer alan vergi indirimlerini hayata geçirmekte zorlanacağı yönündeki kaygısı ile yüzde 1.1 ile yüzde 1.8 arasında kayıpla kapandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER