SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3354
-0,22%
EURO
6,0966
0,42%
ALTIN
209,38
0,38%

Bülent Tüfenkci: Çalışanlara da üretime de dokunmayacağız

Bülent Tüfenkci: Çalışanlara da üretime de dokunmayacağız
Bu haber 14 Ekim 2016 - 7:22 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, teröre finans sağlayan şirketlerin üzerine gittiklerini belirtirken, “İşimiz şirketlerin finans aktaran sahipleriyle. Orada çalışanlara da, oradaki üretime de hiçbir şekilde dokunmayacağız” dedi.

Adıyaman’da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, altın nesil yetiştireceğiz diyenlerin, bu ülkenin her şeyini sömürmek, birilerine peşkeş çekmek, iç savaş çıkarmak için hain darbe girişiminde bulunduğunu dile getirdi.

Onların tanklarıyla, tüfekleriyle, toplarıyla meydanlardaki sivil vatandaşların üzerine bombalar yağdırırken insanımız da tanklara nasıl göğüs gerdiğini herkese gösterdiğinin altını çizen Tüfenkci, “Tek bir kurşun atmadan, tank ve tüfeğe nasıl durulur bunu herkese gösterdik. Onun için bu milletimizden Allah razı olsun. Bu milletin eli öpülür” diye konuştu.

Bugün birilerinin mağdur edebiyatı yaptığını de aktaran Tüfenkci, “Bizler asla FETÖ, PKK, DAEŞ ile mücadele ederken hukukun dışına çıkmayacağız. İntikam duygularıyla değil, adalet duygularıyla hareket edip, hepsine de adaletin karşısında, bu milletin huzurunda hesap verdireceğiz. Kaçanlar da hesap verecek, yakalananlar da hesap verecek” şeklinde konuştu.

“Bu işin göbeğinde olan, bu işe bulaşmış olanlar, bunların değirmenine su taşıyanların hesabını göreceğiz” diyen Bakan Tüfenkci, “Ancak haksız yere mağdur olduğunu düşünenler, hakkı zayi olanlar için de itiraz mekanizmaları oluşturduk. Haksız yere memuriyetten atıldığını düşünenler ya da haksız yere yargılandığını düşünenler ile ilgili çalışmalarımız oldu” ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu işi sulandırmadan, ne yapıyorsa, bunun hesabını yargıya versin diye yaptık. Teröre finans aktaran şirketlerin üzerine gittik, gidiyoruz, gitmeye de devam edeceğiz. Ancak bizim işimiz şirketlerle değil. Bizim işimiz o şirketlerin finans aktaran sahipleriyle. O şirketlerin milletin malı olduğuna inanıyoruz. Orada çalışanlara da oradaki üretime de hiçbir şekilde dokunmayacağız”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER