SON DAKİKA

BIST100
94.441
-2,37%
DOLAR
6,0861
0,15%
EURO
7,0302
0,38%
ALTIN
233,37
-0,06%

“Büyük projelerin biri bitmeden diğerine başlıyoruz”

“Büyük projelerin biri bitmeden diğerine başlıyoruz”
Bu haber 27 Ocak 2017 - 15:16 'de eklendi ve 298 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale 1915 Köprüsü’nün mega proje olduğunu belirterek, “Bir proje başlamadan diğerine başlıyoruz. Dünya çapındaki projeleri kısa zamanda tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Şehircilik Şurası’ açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Güneydoğu’da 35 bin konut yapımı başlandığını dile getirdi.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÇUKUR SİYASETİ…

Başbakan Binali Yıldırım, PKK’nin çukur siyaseti ile yakıp yıktığı Güneydoğu’daki yerleşim yerlerinde 35 bin konutun yapımına başladıklarını ve yapımının hızla devam ettiğini ifade etti.

TÜRKİYE’NİN YARINI BUGÜNDEN DAHA GÜZEL OLACAK

Türkiye üzerinde çeşitli hesaplar yapanların hesaplarının kursağında kalacağını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye’nin yarını, bugününden daha güzel olacaktır” diye konuştu.

Türkiye’ye çağ atlatan dev yatırımları hayata geçirdiklerini belirten Binali Yıldırım, devletle milletin kenetlendiğini Türkiye’yi büyütmek için çalıştıklarını kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım, büyük projelerinin biri bitmeden diğerine başladıklarını ifade ederek, dünya çapındaki projeleri kısa zamanda tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunduklarını söyledi.

Yıldırım, Çanakkale 1915 Köprüsü projesinin de bunlardan biri olduğunu belirterek, “Dünyada kriz, günden güne derinleşirken Türkiye ardı ardına büyük projelere ya başlıyor ya da hizmete alıyor. İşte Çanakkale 1915 Köprüsü de dünyada herkesin gıptayla izleyeceği mega bir projedir” değerlendirmesinde bulundu.

200 BÖLGE YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

Başbakan Binali Yıldırım, 39 ilde 200 bölgeyi yeniden inşa etmek için faaliyetlere başladıklarını aktardı.

Alçak bölücü terör örgütünün çukur siyasetiyle yakıp yıktığı Güneydoğu’daki yerleşim yerlerinde 35 bin konut yapımına başladıklarını anlatan Yıldırım, “Hızla yapımı devam ediyor. Bir yıl içerisinde, eskisinden kat kat daha güzel, bütün ihtiyaçları düşünülmüş bu konutları yapıp Güneydoğu’da vatandaşlarımızın hizmetine vereceğiz. Sur’u eskisinden çok daha güzel bir şekilde, aslına uygun olarak bir cazibe merkezi haline getiriyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER