SON DAKİKA

BIST100
93.287
0,62%
DOLAR
5,4650
0,07%
EURO
6,1849
-0,05%
ALTIN
212,99
0,60%

Canikli: “Para piyasalarındaki dalgalanma azalacak”

Canikli: “Para piyasalarındaki dalgalanma azalacak”
Bu haber 09 Mart 2017 - 13:49 'de eklendi ve 247 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, dolar/TL’deki son hareketlerin önümüzdeki dönemde azalacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Canikli, NTV canlı yayınına katıldı. Kurdaki dalgalanmaların çok doğal olduğunu dile getiren Nurettin Canikli, Dolar/TL’deki dalgalanmaların geçmiş aylara oranla azaldığını belirtti.

Para piyasalarındaki dalgalanmaların boyu ve şiddetinin azalacağını kaydeden Canikli, “Zaten en kötüler geride kaldı. Günlük volatiliteler olur, bunlar da geçicidir. Kurda bu kadar dalgalanma, bu coğrafyada çok doğal ve piyasa şartlarındadır. Ancak dalgalanma boyu azaldı. Piyasa son birkaç gün yaşanan dalgalanmayı ciddiye almamalı, bu normal” dedi.

“Bütçe dengelerinde herhangi bir bozulma olmayacak”

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, KOBİ’lere aktarılan kaynağın üç yıllık maliyetinin 2.7 milyar TL olduğunu belirterek şunları söyledi: “Onunla ilgili ödenekler bütçe dengeleri içinde tahsis edilmiştir. Dolayısıyla bütçe dengelerinde herhangi bir bozulma olmayacak.”

Canikli, Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli kredi uygulamasının bankalarda da rahatlama sağlayacağını ifade ederek “Böylece bankaların sermaye yeterlilik rasyolarında (SYR) artış meydana gelecek” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER