SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3356
-0,22%
EURO
6,0956
0,41%
ALTIN
210,00
0,68%

Canikli, referandumu zafer olarak nitelendirdi

Canikli, referandumu zafer olarak nitelendirdi
Bu haber 17 Nisan 2017 - 14:59 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, referandum sonucuyla ilgili, “Tam bir zaferdir ve çok büyük bir başarıdır” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Başbakan Yardımcısı Canikli, halk oylaması sonucunun tam bir zafer ve çok büyük bir başarı olduğunu kaydederek, “50 artı 1’i alan taraf bu işi başarmış olur. Takım galip geldikten sonra 1-0’la, 2-0’la 3-0’la galip gelmesi arasında fark yoktur” şeklinde konuştu.

Halk oylamasında kurallarının belli olduğunu aktaran Canikli, “50 artı 1’i alan taraf bu işi başarmış, milletin desteğini kazanmış olur ve o şekilde tahakkuk eder yani gol olduktan sonra veya takım galip geldikten sonra 1-0’la, 2-0’la, 3-0’la galip gelmesi arasında fark yoktur. Çünkü galip geldikten sonra 3 puan haneye yazılıyor. Onun dışında detaylı analizler, şu nasıl davrandı, şu parti nasıl hareket etti, bunların bir anlamı yok, sonucu da değiştirme kabiliyeti yok. Tüm insanların katılımıyla referandum sonucu ortaya çıkmıştır. Sonuç da çok net bir şekilde ortadadır” ifadelerini kullandı.

YENİLEN PEHLİVAN CEVABI

Canikli, seçime hile karıştırıldığına yönelik iddialara, “Yenilen pehlivan güreşe doymaz” cevabını verdi. Önceki tüm seçimlerde ve halk oylamalarında CHP tarafından gündeme bu tür iddiaların getirildiğini aktaran Başbakan Yardımcısı Canikli, “Yenilen pehlivan güreşe doymaz, Kılıçdaroğlu’nun düştüğü durum budur. Çünkü onlar ve Sayın Kılıçdaroğlu, hem kendi kamuoyu hem de özellikle uluslararası alanda kendisine destek veren tüm ülkelere sonucun ‘hayır’ çıkacağı noktasında çok büyük bir güven ve söz vermiştir, onları beklentiye sokmuştur. Bu beklenti gerçekleşmeyince onun hırçınlığı söz konusudur. Belli noktalara karşı normal karşılamak lazım. Yani ilk anda o kızgınlığın eseri olarak bu tür açıklamaları hep yapıyorlar” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER