SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Çaykur satıldı mı satılacak mı?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çaykur'un satıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Çaykur'u satma planı yok." dedi.

Çaykur satıldı mı satılacak mı?
Bu haber 24 Nisan 2017 - 14:30 'de eklendi ve 268 kez görüntülendi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çaykur’un satıldığına ilişkin haberleri yalanlayarak, “Çaykur’u satma planı yok” dedi.

Çaykur’un satış iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Çaykur’un söylendiği gibi bir ortaklık veya satış planı yok. Zaten resmi açıklamayı Çaykur Genel Müdürlüğü yaptı. Şöyle bir şey de var; Türkiye’deki bir şirketin yabancı yatırımcı tarafından alınmış olmasını ben yadırgamıyorum ama böyle bir şey şu anda yok” ifadelerini kullandı.

Referanduma ilişkin de konuşan Bakan Zeybekci, “Türkiye’nin en büyük hastalıklarından biri koalisyonlardı…Kaybeden Türkiye oluyordu. Türkiye bu hastalıktan kurtuldu, artık koalisyonlarla yaşamayacak..Artık önümüze bakacağız” diye konuştu.

Büyük şehirlerden hayır oylarının önde çıkmasını da değerlendiren Zeybekci, “Edirne-Antalya hattında niye istediğimiz sonucu alamadığımız konusunu iyi çalışmamız lazım” şeklinde konuştu. Zeybekci Denizli’de hayır çıkmasından dolayı da bir burukluk olduğunu kaydetti.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Bakan Zeybekci, referandumdan sonra kabine değişimi olup olmayacağı sorusuna ise “Bulunduğumuz ortamlarda böyle birşeye şahit olmadım. Takdir tabii Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızındır ama yakın gelecek için böyle birşey konuşulmadı” karşılığını verdi.

AB İLE İLİŞKİLER POZİTİF DEĞİL

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkilerin sorulması üzerine Bakan Zeybekci, “AB’ye söylenecek çok şey var. Irkçılık, içine kapanma, İslamofobi rağbet görmeye başladı. Seçimlerden sonra normalleşmesini bekliyorum..Biz AB ile önemli gündem yakaladık; Gümrük Birliği’nin güncellenmesi…Bu vize muafiyetinden de önemli. AB Türkiye için birinci ticaret ortağı” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER