SON DAKİKA

BIST100
92.563
0,96%
DOLAR
5,3293
-1,00%
EURO
6,0781
-0,81%
ALTIN
210,20
-0,63%

Cepteki vurguna geçit verilmeyecek

Cep telefonu kullanıcılarının habersizce bazı sitelere parayla abone yapılarak kabarık fatura ödemesine yol açan dolandırıcılığa darbe vuruluyor..

Cepteki vurguna geçit verilmeyecek
Bu haber 13 Mart 2017 - 9:52 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

Cep telefonu kullanıcılarının habersizce bazı sitelere parayla abone yapılarak kabarık fatura ödemesine yol açan dolandırıcılık yöntemine karşı uygulanacak tedbirler 30 Haziran’da devreye girecek.

GSM şirketleri artık vatandaşın habersizce yaptığı üyeliklerden sorumlu olacak. Vatandaş da hattını mobil ödeme veya katma değerli elektronik haberleşme hizmetlerine kapatabilecek.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan, konuyla ilgili çok sayıda şikayet geldiğini belirtti. 21 Aralık’ta yapılan düzenleme ile istek dışı aboneliklerde bu konudaki şikayetlerin abonesi olunan işletmeci tarafından çözüme kavuşturulması ve üçüncü taraflara yönlendirilmemesi için kurallar belirlendiğini vurgulayan Aslan, tüketici mağduriyetlerinin oluşmaması için tüm işletmecilerce gerekli tedbirlerin alınmasının zorunluluk haline getirildiğini kaydetti. Aslan, söz konusu düzenlemelerin 30 Haziran’dan itibaren yürürlüğe gireceğini bildirdi..

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER