SON DAKİKA

BIST100
98.991
0,53%
DOLAR
5,5974
0,26%
EURO
6,4490
0,37%
ALTIN
219,65
-1,95%

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Her türlü provokasyona hazırlıklıyız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanının önüne bir kamyondan hayvan gübresi dökülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, ''Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız'' dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Her türlü provokasyona hazırlıklıyız
Bu haber 28 Haziran 2017 - 9:48 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanının önüne bir kamyondan hayvan gübresi dökülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, ”Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız” dedi.

Partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’nün 14.’süne Düzce’de yaptığı basın toplantısıyla başlayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Yine güzel bir gün. Güneşimiz var. Olağanüstü güzel bir doğamız var. Yürüyüşümüz her geçen gün daha bereketli hale geliyor. Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provokasyondan sonra gerek ben, gerek arkadaşlarım ve gerekse yürüyüşe katılan arkadaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz güzel bir örnek olması açısından son derece önemli. Adalet, adalet, adalet dedik ve bu bağlamda yürüyüşümüze devam ediyoruz. Azimliyiz kararlıyız. İstanbul’a kadar gülerek eğlenerek kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bizi sevgi ve hoşgörü ile karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının ardından elinde “adalet” yazılı dövizle yürüyüşüne başlayan Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu kortej, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atarak Sakarya istikametinde ilerlemeye başladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunurken, güvenlik önlemleri de artırıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER