SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

CHP’den ‘adalet’ yürüyüşü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve heyetinin Enis Berberoğlu'nun tutuklanma kararını protesto amacıyla Ankara'dan İstanbul'a yapacağı yürüyüş Güvenpark'tan başladı.

CHP’den ‘adalet’ yürüyüşü
Bu haber 15 Haziran 2017 - 14:20 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve heyetinin Enis Berberoğlu’nun tutuklanma kararını protesto amacıyla Ankara’dan İstanbul’a yapacağı yürüyüş Güvenpark’tan başladı.

Güvenpark önünde yürüyüş öncesi açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede gazetecilerin ve milletvekillerinin hapiste olmasını istemediklerini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, dikta yönetimiyle karşı karşıya olduklarını kaydederek, “Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık ‘yeter’ diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. Eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa, o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşümüzün bir siyasal partiyle ilgisi yok. Bu yürüyüş, kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermek zorundadır. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz” ifadelerini kullandı.

Adaletin olmadığı bir ülkede devlet, barış ve huzurun olmayacağını aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet gibi soylu kavramın anlamını vermek, gereğini yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

HERKES BAĞIMSIZLIĞI VE ADALETİ SAVUNMAK ZORUNDA

Kılıçdaroğlu, herkesin düşüncesine ve siyasal görüşüne saygılı olduklarını vurgulayarak, herkesin yargıyı, yargının bağımsızlığını ve adaleti savunmak zorunda olduğunu belirtti. Üzerlerine düşeni yaptıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Adaleti savunuyoruz. Bütün dünya duysun. Biz Türkiye’de, kendi topraklarımızda bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Dikta istemiyoruz, darbecileri istemiyoruz, 20 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz. Kendi ülkemizde demokrasi istiyoruz, özgürlük istiyoruz. Taşeron işçiler, emekçiler, köylüler, işçiler, memurlar herkes için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde insan olmaz. İnsanca yaşamak için adalet istiyoruz”

AÇIKLAMALARIN ARDINDAN YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından yürüyüş başladı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerle Güvenpark’tan yola çıkan grup, Atatürk Bulvarı’nı takip ederek, İstanbul Yolu’na ulaştı. Bu arada yürüyüşe, Batıkent 75. Yıl Hipodromu civarında mola verileceği ve bugün orada konaklanacağı ifade edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER