SON DAKİKA

BIST100
91.196
0,04%
DOLAR
5,4187
-1,30%
EURO
6,2411
-1,66%
ALTIN
224,59
-1,63%

“Cinsel istismar” önerisi geri çekiyor!

“Cinsel istismar” önerisi geri çekiyor!
Bu haber 22 Kasım 2016 - 10:51 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım, AK Parti milletvekili Ramazan Can tarafından gündeme getirilen ve Türkiye’de büyük tartışmalara neden olan “Cinsel istismar” önergesinin komisyona geri çekildiğini duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısının ardından olay önerge için Başbakan Binali Yıldırım, “Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın geniş mutabakat çağrısı, gerek muhalefet partilerinin kendi önerilerinin geliştirmesi için zaman tanımak için komisyona alıyoruz. Bütün herkesi görüşleri dikkate alınarak bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Bunu görmezden gelemeyiz” açıklamasında bulundu.

Erken yaşta çiftlerin, kendi rızası veya aile rızasıyla evlenmelerinin kanunen yasak olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Bu şartlarda evlenenler suçlu sayılıyor. Ve çocukları oldu mu baba hapse giriyor, anne çocukla yalnız kalıyor. Bu kanayan bir yaradır. Biz bir söz verdik, AK Parti’nin bir prensibi var. Sorunları torunlara bırakmamak, çözmek. Bir girişimde bulunduk Birden bire kıyamet koptu. neymiş tecavüzcüye af geliyormuş. Böyle bir şey yok. Dedik ki teklifiniz varsa getirin, bu mevzuyu halledelim. Bu çağrımız kabul görmedi ve bunu bir siyasi rant olarak kullandılar. Toplumda da bir kafa karışıklığı yaratmayı başardılar” dedi.

KOMİSYONA GERİ ÇEKİYORUZ
Toplumun herkesiminden yoğun eleştirilerin geldiği tasarının komisyona geri çekildiğini açıklayan Binali Yıldırım, şöyle devam etti: “Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek Cumhurbaşkanımızın geniş mutabakat çağrısı, gerek muhalefet partilerinin kendi önerilerinin geliştirmesi için zaman tanımak için komisyona alıyoruz. Bütün herkesi görüşleri dikkate alınarak bu sorun çözüme ulaştırılacaktır. Komisyonda görüşülecek, teklif gelirse olgunlaştırılacak; gelmezse STK’lardan, akademisyenlerden gelen önerileri de dikkate alarak bunu görüşeceğiz.”

GÖRMEZDEN GELEMEYİZ
Yıldırım, Türkiye’de 3 bin 800 kişinin yanlış düzenleme kurbanı olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Çözüm yeri siyasettir. Bu nedenle bu yanlışı düzeltmenin yolunu bulacağız.. 3800 kişi mağdur durumda. Bunları görmezden gelemeyiz. Binlerce çocuk var. Çocuklar baba şefkatinden yoksun büyümek zorunda kalıyor. Anne babanın hatasının bedelini çocuklar ödüyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER