SON DAKİKA

BIST100
91.149
1,22%
DOLAR
5,3491
-0,02%
EURO
6,0818
-0,07%
ALTIN
213,90
-0,19%

Çipli Kimlik Kartlarının Teslim Süresi Kısaldı!

Çiplik kimlik kartlarının teslim süresi, 3-4 haftadan ortalama bir haftaya kadar indi. Böylece, cipli kimlik kartlarının teslim süresi oldukça kısaldı.

Çipli Kimlik Kartlarının Teslim Süresi Kısaldı!
Bu haber 21 Eylül 2017 - 18:27 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Çiplik kimlik kartlarının teslim süresi,  3-4 haftadan ortalama bir haftaya kadar indi. Böylece, cipli kimlik kartlarının teslim süresi oldukça kısaldı.

10 milyonu aşkın kişinin çipli kimlik kartını teslim aldığına dikkat çeken  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, nüfus ve vatandaşlık işleri il ve ilçe müdürlüklerinden başvurunun yapıldığını kaydetti. Güner, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının önce biyometrik veri kontrol bölümünde  değerlendirdiğine vurgu yaptı.

Güner, “Eğer bugün Türkiye’de 10 milyon kimlik kartı varsa, 10 milyon tane biyometrik veri var. Yani parmak izi var, fotoğraf var. Sahteciliği önlemek adına bir kişi başvuru yaptığı zaman bu kişinin daha önce kart alıp almadığı, bunun bir sahtecilik girişimi olup olmadığını anlamak için sistem hemen alınan parmak izlerini, fotoğrafları depoladığımız verilerle karşılaştırıyor.” Dedi.

Yeni Kimlik Kartları 10 Milyona Ulaştı!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, çiplik kimlik kartlarının teslim süresinin kısaldığı kaydetti. Güner, “Daha önce 3-4 hafta gibi uzun bir teslim süremiz varken, şu anda bu teslim süremizin bir haftaya indiğini görüyoruz.” Diye konuştu.

Güner, daha önce 3-4 hafta gibi uzun bir teslim süremiz vardı. Teslim süremizin zaman içinde bir haftaya indiğini görüyoruz. Özellikle yeni makinelerimizin devreye girmesiyle,  kentsel alanlarda 5 artı 1, diğer kırsal alanlarda postanın belki biraz daha ikinci güne kalıyor. Her yeni makine, her yeni üretim, bizi bir öncekinden daha ileri düzeye getirdiği için memnuniyet verici bir düzeye gidiyoruz.” yorumunda bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER