SON DAKİKA

BIST100
92.709
0,00%
DOLAR
5,4823
0,05%
EURO
6,1990
0,19%
ALTIN
211,72
0,20%

Cumhurbaşkanı Bursa’da

Cumhurbaşkanı Bursa’da
Bu haber 22 Ekim 2016 - 14:17 'de eklendi ve 340 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü açılışında çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına “Biz dik durduk, dikleşmedik. Ama şunu bilmenizi istiyorum. Biz Allah’ın huzurunda rükuya eğilmek dışında hiç bir gücün önünde eğilmeyiz. Bir yerde üretim varsa, orada yetişmiş insan gücüne de ihtiyaç vardır. Bunun için mesleki eğitim kurumları gerekiyor. Burada böyle bir kurumun açılışı vesilesiyle bulunuyoruz. Ben eğitim öğretim külliyesi diyorum. İşte bunun açılışını gerçekleştiriyoruz. Burada 5 bin öğrenci olacak. Bu külliyenin önemli bir özelliği de 61 milyon TL’lik yatırımın neredeyse tamamının hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanmasıdır. Bu hizmet değiş illerimize de örnek olsun.” cümleleriyle başladı.

Musul konusuna da değinen Erdoğan, ”Musul bizimdir. Tarihe bakın. Misak-ı Milli dedim diye rahatsız oldular. Ben tarih dersi veriyorum niye rahatsız oluyorsun. Niye rahatsız oluyorsunuz. Biz milliyiz, vatanseveriz farkımız bu. Ülkemizin güvenliğini ilgilendiren konuları tribünden izlemeyeceğiz. Terör koridoruna izin vermeyeceğiz. El Bab’a inmeyin diyorlar. Koalisyon razı olursa Rakka’da da gerekeni yapacağız. Terör örgütlerini yanımıza almayacağız” dedi.

Mülteci konusunda da önemli açıklamalar yaparak, ”Birkaç yüz mülteci kapılarına dayandığı zaman Avrupa ülkelerinin insanlık değerlerini nasıl ayaklar altına aldığını gördük. Türkiye’de şu anda 3 milyon mülteci var. Üzerlerine misket bombaları atılan bu insanlara biz kapıları açtık. Ama Batı’nın böyle bir derdi var mı. Şu ana kadar STK’lar ile birlikte 25-26 milyar dolar harcadık. Veren al alan elden hayırlıdır. Bizi buralara getiren nedir. Birlikte sayalım… Bir tek millet: Türküyle Kürdüyle, azıyla, Abazasıyla, Çerkeziyle, Romanıyla biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Tek bayrak: Bu bayrak dışında bayrak tanımıyoruz. Tek vatan: 780 kilometre kare ile tek vatan. Kimse burada operasyon yapmaya kalkmasın. Ama buna yeltenenler var. Nereye kaçarsanız kaçın inlerinize kadar sizi kovalayacağı. Artık terör eylemi olduktan sonra değil, olmadan, o bataklığı kurutmak suretiyle mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER