SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7888
-0,35%
EURO
5,6226
0,34%
ALTIN
189,47
0,21%

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aslolan maçı kazanmaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aslolan maçı kazanmaktır
Bu haber 19 Nisan 2017 - 9:29 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

CNN International’a konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum sonuçlarıyla ilgili aslolanın maçı kazanmak olduğunu söyledi.

CNN International’a verdiği mülakatta ABD Başkanı Donald Trump’ın kendisini aramasına ilişkin, “Öncelikle bu bir tebrikti ve üstelik de Paskalya Bayramı’nı yaşadıkları bir anda araması, gerçekten ayrıca beni de mutlu etti. Alınan bu netice sebebiyle tebrik ederken, bundan sonraki süreçte ilişkilerimizin daha da güçlenerek gideceği noktasında, bu noktadaki kendi düşüncelerini, Suriye konusundaki düşüncelerini paylaşma imkanını ben de buldum kendileri de buldu. Kendilerine özellikle şunu söyledim: Fazla gecikmeden artık seçimden sonra telefonla olmaktan öte, yüz yüze görüşmek suretiyle Türkiye-Amerika ilişkilerini güçlenerek daha ileri taşıyalım dedik, mutabık kaldık. Öyle zannediyorum ki kısa bir zaman içerisinde bu buluşmayı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

TRUMP’IN YAKLAŞIMI BİZİ MUTLU EDİYOR

“Şu anda Trump’ın yaklaşım tarzları doğrusu bizleri mutlu ediyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temenni ederim ki bu ikili karşı karşıya oturup konuşmamızla birlikte belirleyeceğimiz yol haritasında bunu görmemiz halinde Türkiye ve Amerika stratejik ortak olarak, stratejik bir müttefik olarak, NATO içerisindeki iki önemli ülke olarak bizler çok şeyleri başarabiliriz, halledebiliriz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

DEAŞ’LA MÜCADELEYİ RAHATLIKLA BAŞARABİLECEK BİR NOKTADAYIZ

DEAŞ gibi bir terör örgütünün başka bir terör örgütüyle yok edilemeyeceğini dile getiren Erdoğan, “Trump’ın Dışişleri Bakanı’nı ve CIA Direktörü’nü geçen günlerde Türkiye’ye gönderdiğini hatırlatan Erdoğan, onlara da “Biz, Amerika koalisyon güçleri, Türkiye, biz DEAŞ’la mücadeleyi rahatlıkla başarabilecek bir noktadayız” diye konuştu.

REFERANDUM SONUÇLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’da gerçekleştirilen referanduma ilişkin de sandıktan çıkan sonucu futbol maçı sonucuna benzeterek, “Ben futbolun içinden geliyorum. Ve futbolun içinden gelen şahsım şöyle bir şeyi biliriz biz: Maçı 1-0 da kazansanız 3 puan alırsanız, 5-0 da kazansanız 3 puan alırsınız, aslolan maçı kazanmaktır” ifadelerini kullandı.

BATININ KUMPASI VAR

AGİT’in sonuçlara yönelik eleştirinin sorulması üzerine Erdoğan, bu hafta seçimlerin yapılacağı Fransa’da Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması olduğunu hatırlattı. Türkiye’de OHAL’in üçer ay aralıklarla uzatılmasına rağmen Fransa’nın bu uygulamayı 1.5 yıl gibi bir süreyle uzattığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Kimse bunu konuşmuyor. Bu kadar açık ve net her şey ortada. Şimdi Türkiye üzerinde ne yazık ki Batının bir kumpası var, tabii bu kumpas tutmadı. Şu anda bunu hazmedemiyorlar”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER