SON DAKİKA

BIST100
110.175
-0,68%
DOLAR
4,0912
-0,39%
EURO
4,9987
-0,34%
ALTIN
174,59
-0,25%

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayırlı olsun

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum sonuçlarının Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayırlı olsun
Bu haber 17 Nisan 2017 - 9:07 'de eklendi ve 268 kez görüntülendi.

Tarabya’daki Huber Köşkü’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum sonuçlarının Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Halk oylamasına yönelik konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün yapılan anayasa değişikliği halk oylaması sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

İRADESİNE SAHİP ÇIKAN MİLLETİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Seçimde oy kullanmaya giden vatandaşlara şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı, sözlerine şöyle devam etti: “Resmi olmayan sonuçlara göre, yaklaşık 25 milyon ‘evet’ oyuyla ve 1 milyon 300 bin farkla anayasa değişikliğinin kabul edildiğini belirten Erdoğan,”Milletimiz bir kez daha gerçekten çok çok müstesna farklı bir olgunluk içerisinde sandık başına gitmiş, hür iradesiyle TBMM tarafından kabul edilen anayasa değişikliği konusundaki görüşünü ifade etmiştir. Öncelikle oyunun rengi ne olursa olsun sandık başına giderek iradesine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum”

TÜRKİYE HER TÜRLÜ KRİZİ AŞABİLECEK GÜÇTE

Halk oylamasının Türk milletinin geleceğine sahip çıktığının bir göstergesi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, her türlü sorunu, sıkıntıyı, krizi aşabilecek güçte ve kabiliyettedir” dedi.

“Gerek halk oylaması sürecinde gerekse sandık başında tercihini ‘evet’ yönünde ortaya koyan herkese, şahsıma gösterdikleri güven ve teveccüh için ayrıca şükranlarımı sunuyorum” diyen Erdoğan, “Bu iradenin ‘evet’ yönünde çıkmış olması, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin milletimiz tarafından kabul gördüğünü ifade etmesi bakımından bizim için ayrıca değerlidir. 16 Nisan, ‘evet’ veya ‘hayır’ diyen herkesin, 80 milyon nüfusu, 81 vilayeti, 780 bin kilometrekare toprağıyla tüm Türkiye’nin zaferidir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da bu zaferin önemli bir parçasıdır” değerlendirmesinde bulundu.

SONUÇLAR YENİ DÖNEMİN MÜJDECİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, verilen her oyun önemli olduğunu ancak Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki oyların ayrıca önemi olduğunu dile getirdi. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Partilerin halk oylamasındaki pozisyonlarını dikkate aldığımızda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki tüm illerde 10 ila 20 puanlık artışlar olduğunu görüyoruz. İnşallah bu sonuçlar, ülkemizin önünde yeni bir dönemin başladığının da müjdecisi olacaktır”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birlikte yürütme, yasama ve yargı erkleri arasındaki ilişkilerin birbirlerinden tamamen ayrıldığını aktaran Erdoğan, “Bu üç organ, kendi alanlarında yapacakları çalışmalarla aynı ortak hedefe, yani tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet amacı doğrultusunda hizmet verecektir” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER