SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Cumhurbaşkanı Erdoğan İbn Haldun Üniversitesi’nde konuştu

İbn Haldun Üniversitesi Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu millete en büyük zulmü yasakçı jakobenler yaptı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İbn Haldun Üniversitesi’nde konuştu
Bu haber 20 Mayıs 2017 - 14:20 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

İbn Haldun Üniversitesi Sempozyumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu millete en büyük zulmü yasakçı jakobenler yaptı” dedi.

‘Nasıl kökleriyle bağı kopan bir çınar kurursa, medeniyet birikimiyle irtibatını koparan bir ülke de fikri kuraklığa maruz kalır” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğn, “Yüzyıllara sarih ilim deryasından istifade etmeden özgün eserler verilemez. Geçmişi yok sayarak geleceğe yürünemez. Bu ülke ne çektiyse aşağılık kompleksinden çekmiştir. Bu millete en büyük zulmü, bağrından çıktığı toplumun değerlerine düşman, yasakçı, baskıcı jakobenler yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Kendi ideolojileri dışındakilere hayat hakkı tanımayan gruplara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün düşünce özgürlüğü üzerinden şahsımızı, hükümetimizi ve devletimizi hedef alıyorlar” diye konuştu.

Erdoğan, sözlerini şöyle devam etti: “Biz sizi biliyoruz. Sizler bu ülkede kendi düşünce dünyanızın ilim adamlarına bile üniversitelerde hayat hakkı tanımadınız, onları dahi sokağa attınız. Biz sizi iyi tanırız. Daha düne kadar yasakçı zihniyetin en ateşli savunucuları olanlar, bugün demokrasi fanatiği numarasıyla kendini paralıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Biz bunların cemaziyelevvelini gayet iyi biliriz. Sicili hak ve hürriyet katliamlarıyla dolu olanların bize ders vermeye kalkması komik kaçıyor, komik”

MOLOTOFLA HAK ARANMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, silah, molotof ve şiddet ile hak aranamayacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Teröre hizmet etmediği sürece her türlü fikrin serbestçe tartışılması temin edilirken, terörle mücadelenin de kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Erdoğan, “Bizim mücadelemiz farklı düşüncelerle değil, bizim mücadelemiz terörle, terör örgütleriyle ve bu cinayet şebekelerine sözlü ve fikri mühimmat sağlayanlarladır. Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütlerinin propagandasını yapmak düşünce özgürlüğü kapsamına girmez. Hiçbir medeni devlet terör şebekelerinin üniversitelerde yuvalanmasına, üniversiteleri eğitim kamplarına dönüştürmesine izin vermez. Silah, molotof ve şiddet asla hak aramanın aracı olamaz”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER