SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasına sesleniyor

TÜSİAD üyelerine konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasına sesleniyor
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 17:56 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

TÜSİAD üyelerine konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Demokrasi ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz” dedi.

Durmadan koşarak, dünyadaki Türkiye’nin o konumunu, yerini çok daha güçlü kılmanın gayreti içinde olacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi, bilhassa da son yıllarda yaşadığımız sıkıntılarda olduğu gibi yürümeyecektir. Demokrasi ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz. Güçlü ve müreffeh Türkiye’nin inşası için ihtiyacımız olan altyapıyı büyük ölçüde kurduk ve kuruyoruz. Çalışan, üreten, yenilik peşinde olan, istihdam oluşturan girişimcilerimiz yeni dönemin en muteber insanları olacaktır. TÜSİAD’ın da yeni Türkiye’nin inşasında üzerine düşen milli ve yapıcı rolü oynayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

SON YILLARDA YAŞANILAN SÜREÇLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin özellikle 17 – 25 Aralık sürecinden bugüne kadar yaşanan olaylara değinerek, “Kimse bana, örneğin Gezi olaylarının amacının Taksim’deki 3-5 ağaç olduğunu söyleyemez. Kimse bana, 17-25 Aralık operasyonunun adaleti sağlamak, hukuku uygulamak için yapıldığını söyleyemez. Kimse bana, bölücü terör örgütünün ve onun güdümündeki partinin başlattığı çukur eylemlerinin masum amaçlar taşıdığını söyleyemez. Kimse bana, Suriye ve Irak’ta yaşanan hadiselerin Türkiye’yi hedefleyen yönlerinin olmadığını öne süremez. Hele 15 Temmuz’un bu ülkeyi işgale ve milleti, bu milleti esir almaya yönelik bir ihanet girişimi olmadığını öne süren varsa kusura bakmasın, onun aklından ve izanından şüphe ederim. Bütün gerçekler ortada” şeklinde konuştu.

ÖNÜMÜZDE AYDINLIK BİR GELECEK VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Başka herhangi bir ülkenin sadece tekini bile kaldıramayacağı bunca yükü sırtlanan Türkiye’nin bir parça yorgunluk alameti göstermesini normal karşılamak gerekir. Ancak şundan emin olunuz, en kötüsü geride kaldı. Bunca saldırıya rağmen, ayakları üzerinde dimdik duran Türkiye’nin önünde inşallah aydınlık bir gelecek vardır”

ERDOĞAN’DAN AVRUPA BİRLİĞİ’NE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği ile ilgili de “Avrupa Birliği, Türkiye’ye gönlünü, kapısını, her şeyini açmış da Türkiye içeriye mi girmemiş? Böyle bir şey mi var? Dikkat edelim, lütfen. Sene 1963; sene 2017… 54 yıldır bu ülkeyi, -affedersiniz-, kapısında sürüm sürüm süründüren bir Avrupa Birliği var. Bizden sonra kimler geldi kimler geçti. Hepsini bunlar aldılar. Peki Türkiye’nin günahı ne, Türkiye’yi almıyorsunuz?”şeklinde konuştu.

Katılım süreciyle ilgili de Erdoğan,  şöyle devam etti: “Fransa’nın, ismini vermeyeceğim, bir dışişleri bakanı, aynen bana şunu söyledi; ‘Boşuna çabalıyorsunuz, sizi almayacaklar’ dedi. ‘Niye?’ dedim. Gerekçelerini de açıkladı. Şimdi biz tabii bir gerçeği biliyoruz, bazı şeyleri biliyoruz fakat buna rağmen biz Avrupa Birliği Bakanlığı yokken, Avrupa Birliği Bakanlığını da kurduk ve fasıllarla ilgili elimizden gelen bütün gayretleri gösteriyoruz. İşte en son konseyin aldığı karar, yani bu kararı alıyorsun da ne olacak? Bu kararın bir kıymetiharbiyesi mi var?”

OHAL KALKMIYOR

YPG ve PYD ile ilgili de Erdoğan, “ABD, PYD ve YPG terör örgütleriyle operasyona giriyor, bize düşen hayırlı olsun demektir. Bu terör örgütleri bizim ülkemize yönelik herhangi bir tehdit oluşturursa angajman kurallarından haklarımızı kullanırız. Kimseyle konuşmayız danışmayız, ona göre adım atarız” derken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, her şey huzura kavuşmadan OHAL’in kaldırılmayacağını dile getirdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER