SON DAKİKA

BIST100
98.631
2,04%
DOLAR
5,7910
-1,38%
EURO
6,7088
-1,45%
ALTIN
228,30
-0,74%

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yılı dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini Külliye'de kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada jandarmaların terörle mücadele operasyonlarında gösterdikleri kahramanlıklara değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti
Bu haber 14 Haziran 2017 - 16:56 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yılı dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini Külliye’de kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada jandarmaların terörle mücadele operasyonlarında gösterdikleri kahramanlıklara değindi. Erdoğan, “Jandarmalarımız, günün 24 saati, yılın 365 günü teröristlere dağları da mağaraları da ovaları da dar ediyor” ifadelerini kullandı.

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 94. yılında jandarma teşkilatımızın 178. yıl dönümünü kutluyor olmamızın anlamı üzerinde gerçekten iyi düşünmeliyiz. Buradaki mesaj, devletimizin nevzuhur olmadığıdır. Bu devlet farklı. Bu devlet bir kabile, bir göçebe devlet değildir. Devlettir. Farklılığı var. Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık köklü devlet geleneğimizin, coğrafyamızdaki en son ve en genç temsilcisidir. Selçuklu ve Osmanlı’dan beri bu toprakları kendimize yurt edinmek için gösterdiğimiz fedakarlıklar anlatmakla bitmez, bitirilemez. Gerçekten de biz coğrafyayı kahramanlıklarla dolu bir mücadeleyle kendimize vatan kıldık” dedi.

OPERASYONLARIN GETİRİSİ ÇOK ANLAMLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün de vatanını yine kahramanlıklarla dolu bir mücadele ile müdafaa edildiğini kaydederek, “Vatan müdafaamız iki boyutludur. Birincisi, sınırlarımız dışından ülkemize yönelen tehditler ve saldırılara karşı verdiğimiz mücadeledir. Bu görev, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbarat teşkilatımız ve diplomatlarımız tarafından yerine getirilmektedir. İkincisi de sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren terör örgütlerine ve her türlü asayiş soruna karşı yürüttüğümüz mücadeledir. Ülkemiz içesinde bu çalışmaları şehirlerde polislerimiz, kırda da jandarma teşkilatımız icra ediyor. Jandarma teşkilatımızın trafikten narkotiğe kadar geniş bir alanda verdiği hizmetleri takdirle takip ediyoruz. Hele hele son zamanlardaki operasyonlar anlatılır gibi değil. Bu başarının artarak devamı bizler için çok önemli. Çünkü bunun farklı özellikleri var. Bir taraftan burada neslin korunması yatıyor, diğer taraftan da terör örgütlerinin para kaynağın oluşu yatıyor. Dolayısıyla bu operasyonların getirisi çok çok anlamlı” şeklinde konuştu.

Bugün jandarmanın sınırlarımız içerisinde yürüttükleri operasyonlarla günün 24 saati, yılın 365 günü teröristlere dağları da mağaraları da ovaları da dar ettiğini aktaran Erdoğan, “Onun için gerçekten şahsım ve milletim adına sizlere özellikle şükranlarımı ifade ediyorum. Biz Türkiye’yi yasaklardan kurtarıp, özgürlüklerin ülkesi haline getirdikçe bu konudaki sıkıntılar ve şikayetler de giderek azalmıştır. Bugün ülkemizde ‘demokrasi, insan hakları, hukuk’ diyerek şahsımı, hükümetimizi, elbette polisimizi ve jandarmamızı eleştirenlerin hatta hatta güvenlik korucularımızı eleştirenlerin çoğu ideolojik saplantıyla hareket etmektedir. Elini vicdanına koyan herkes, Türkiye’nin demokrasi ve özgürlükler konusunda nereden nereye geldiğini gayet iyi bilmektedir. Ülkemizde, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana mevcut bulunan olağanüstü hal yetkileri sadece ve sadece terör örgütlerine karşı uygulanmıştır. Yani biz bunu yapmayacağız da terör örgütlerinin işini mi kolaylaştıracağız? Tabii ki terör örgütlerine karşı mücadelede her türlü enstrümanı kullanmak durumundayız. Bunların hepsinin de bir hukuk içerisinde, yasal düzenlemelerle yapmamızın gereğine de inanmış olan bir kadroyuz. Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatı olağanüstü halden dolayı bugüne kadar etkilenmemiştir” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER