SON DAKİKA

BIST100
117.522
0,58%
DOLAR
3,7912
0,22%
EURO
4,6659
-0,01%
ALTIN
161,95
0,01%

Cumhurbaşkanı Erdoğan milli seferberlik ilan etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan milli seferberlik ilan etti
Bu haber 14 Aralık 2016 - 14:45 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ettiğini duyurdu.

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “PKK, DAEŞ, FETÖ ve tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ediyorum. Kim bu örgütlerin çalışmalarıyla ilgili bir bilgi sahibi olursa hemen güvenlik güçlerimize haber vermelidir” diyerek vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Çok büyük zaiyatlar verdirdik. Örgütün kaybı 9500’ü buldu. Bunların arasında örgütün eli kanlı mensupları da bulunuyor. Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Bugün hem bölgemiz hem de ülkemiz üzerinde çok sinsi oyunlar oynanıyor. Üst akıl dediğim şey her gün yeni şeytanlıklarla ortaya çıkıyor. Bugün adı konulmamış bir sevr tehdidi ile karşı karşıyayız. Saldırıya uğrayan bizim şahsımızda somutlaştırdıkları yeni Türkiye mücadelesidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Her terörist 80 milyonun tamamının düşmanıdır. Güvenlik güçlerine sesleniyorum. Terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletiniz de milletiniz de sizin yanınızdadır. Yetkilerinizi sonuna kadar kullanmaktan asla çekinmeyin. Muhtarlarımıza da görev düşüyor. Hangi evde kim var kim yok bunu bilmelisiniz. Zaten bir muhtar bunu bilmiyorsa görevini tam olarak yapamıyordur. Bunlar güvenlik güçlerine bildirilmelidir.”

Halep’te bozulan ateşkese de değinen Erdoğan “Gerçekten de bugün Halep’te savrulan oradaki masumların canı değil aslında insanlığın enkazıdır. Bugün akşama doğru sayın Putin ile tekrar bir görüşmem olacak. Ey BM neredesin? Biz her türlü desteği vermeye hazırız. Ama bir koridor.Onları da bağrımıza basmaya hazırız. Esed yönetimi orada insanlık suçu işlemektedir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER