SON DAKİKA

BIST100
92.709
1,38%
DOLAR
5,5055
0,65%
EURO
6,1988
0,79%
ALTIN
212,08
0,36%

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazım Hikmet şiiri okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazım Hikmet şiiri okudu
Bu haber 20 Nisan 2017 - 16:30 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, ‘TRT 39. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Cumhurbaşkanlığı Kabul Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Törende ‘Çocuğun olduğu yerde biz başka bir ölçü aramayız’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarımız aracılığıyla pek çok ülkede, çocuklara yönelik yardım, eğitim, sağlık faaliyetleri yürütüyoruz. İnsanın, hele çocuğun olduğu yerde biz başka bir ölçü aramayız”

“Sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla birlikte paylaştığımız 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bugün burada bizlerle bir arada olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, heyecanlı ve coşkulu olduğunu, bugün kendisini daha da genç hissettiğini dile getirdi.

Salondaki çocuklara “Sizler, adeta bana gençlik iksiri aşılıyorsunuz” şeklinde seslenerek, dünyada başka örneği olmayan bu milli bayramı, uluslararası düzeyde bir şenliğe dönüştüren bu tarz etkinliklerde emeği olan herkese şükranlarını dile getirdi.

23 Nisan’ın tüm dünya çocukları için sevinç, coşku, dayanışma ve paylaşma günü olduğuna işaret eden Erdoğan, “Ama bu yıl da dünyanın çeşitli yerlerinde ne yazık ki 10 binlerce çocuk 23 Nisan’ı görme imkanı bulamadı. Hatta içinde bulunduğumuz şu 20 Nisan gününden 23 Nisan’a kadar geçecek üç günde dahi acıya, felakete maruz kalan çocuklar olabilir” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN NAZIM HİKMET ŞİİRİ

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nazım Hikmet’in “Kız Çocuğu” ismindeki şiirini seslendirdi. Erdoğan, Nazım Hikmet’in şiirinin, “Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yoktur. Şeker bile yiyemez ki kaat gibi yanan çocuk. Çalıyorum kapınızı teyze, amca, bir imza ver. Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler” dizelerini okudu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER