SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8202
0,30%
EURO
5,6149
0,21%
ALTIN
189,25
0,01%

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyonlar devam edecek

Evet Platformu tarafından düzenlenen 'Şanlıurfa Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütleri çekilmezse operasyonlar devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyonlar devam edecek
Bu haber 11 Nisan 2017 - 17:28 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Evet Platformu tarafından düzenlenen ‘Şanlıurfa Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terör örgütleri çekilmezse operasyonlar devam edecek” dedi.

Önce İngilizler, ardından Fransızlar bu toprakları işgal ettiğinde Urfalıların birilerinin gelip kendilerini kurtarmasını beklemediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hemen kendi aralarında örgütlendiler. Bir heyet kurup, mücadeleyi başlattılar. Bu mücadeleyi başlatanların en güçlü silahları, kendi deyimleriyle ‘iman dolu yürekleri’ydi. İman dolu bir yüreğin karşısında hangi güç, hangi silah durabilir ki? Nitekim kısa sürede bu mücadele netice verdi ve 11 Nisan 1920’de Urfa işgalden kurtuldu” şeklinde konuştu.

PAZAR GÜNÜ ŞANLIURFA DESTAN YAZACAK

Urfalılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Urfa’nın bu dönemde sergilediği destansı mücadelenin, TBMM tarafından kendisine “Şanlı” ünvanı verilerek takdir edildiğini aktararak, “İnanıyorum, pazar akşamı Şanlıurfa bir başka destan yazacak, buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Urfa’nın, son iki yıldır terörle mücadelede asker ve polis olarak 15 şehit verdiğini dile getiren Erdoğan, “Aayrıca 15 Temmuz gecesi İstanbul’da dört Urfalı kardeşimiz, darbeci hainler tarafından şehit edildi. 97 yıl sonra Urfa, ülkesi ve milleti için namusu bildiği bağımsızlığı ve onuru için mücadele etmeye, şehit ve gazi vermeye devam ediyor. Ne mutlu size, Rabbim sizlerden razı olsun. Bu mübarek toprakları İngiliz’e, Fransız’a bırakmayan Urfalı, terör örgütlerine de terk etmez değil mi? 15 Temmuz’da bu ülkeyi FETÖ’ye bırakmayan Urfalı, yanı başında DEAŞ’ıyla, PKK ve YPG’siyle terör örgütlerinin cirit atmasına izin vermez değil mi? Urfa, dimdik ayakta mı? Urfa, meydanı terör örgütlerine bırakmıyor değil mi? Urfa, terör örgütlerini kullanarak, yeniden topraklarına, namusuna göz dikenlere dersini veriyor mu? İşte tüm bunlar için Urfa, 16 Nisan’da ‘evet’ demeye hazır mı? Urfa, 16 Nisan’da sandıkları ‘evet’ ile patlatarak dostlarına güven, hasımlarına korku salmaya hazır mı?” diye konuştu.

İDAM CEZASI İÇİN DE REFERANDUM YAPARIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir referandumu da idam cezası için yapabileceklerini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu: “16 Nisan’da ‘evet’le sandıklar patladığı takdirde hemen ardından parlamentoya idamla ilgili karar taslağı inşallah gelecek. Sayın Bahçeli ‘evet’ diyor, Sayın Yıldırım aynı, Kılıçdaroğlu da geçenlerde eğer yanlış duymadıysam o da ‘Ben de desteklerim’ dedi. Herhalde destekler değil mi? Desteklemezse ne olur? Bir referandum da onun için yaparız”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER