SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Cumhurbaşkanı Erdoğan – Putin görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Deevlet Başkanı Vlademir Putin arasındaki görüşme başlad

Cumhurbaşkanı Erdoğan – Putin görüşmesi başladı
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 14:07 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Deevlet Başkanı Vlademir Putin arasındaki görüşme başladı.

Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda gerçekleştirilen görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı.

PUTİN’TEN REFERANDUM AÇIKLAMASI

Görüşmede Putin, “Davetimizi kırmayıp Soçi’ye geldiğiniz için teşekkür ederiz. İlişkilerimiz tam olarak anlaştığımız şekilde devam ediyor. Çalışma ortamında bir araya geldiğimiz bu görüşmede ikili konular ve Suriye başta olmak üzere güncel konuları görüşmek üzere imkan yakalamaktan memnunum” ifadelerini kullandı.

“Sizinle görüşme trafiğimiz, Türk-Rus ilişkilerin tam normalleşme süresini tamamladıktan sonra çok özel bir karaktere sahip olduğunu bir kez daha vurgulamaktadır” diyen Putin, şu ifadeleri kullandı: “Rusya’ya hoşgeldiniz sayın Cumhurbaşkanı… Türkiye’deki halk oylamasından dolayı size tebrik ediyorum. Türkiye’deki iç siyasi durumun daha ileri gitmesi Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesine olumlu etki oluşturacak. Çünkü sizinle beraber alacağımız kararların büyük bölümü stratejik öneme sahip olduğundan meclislerimizcede onaylanması gerekiyor”

BÖLGENİN KADERİNE YÖNELİK ADIMLAR ATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Özellikle değerli dostumuzun bu davetine Karadeniz’in bir yanından bir yanına gelmek suretiyle bu buluşmayı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum” diyerek Putin’e teşekkür etti. Rusya ile Türkiye arasındaki gerek ikili ilişkileri gerekse bölgesel sorunları etraflıca ele alma imkanı bulacaklarını belirten Erdoğan, “Üzerimizde önemli sorumlulukların olduğu bir dönemi yaşıyoruz. İnanıyorum ki Rusya ve Türkiye’nin burada atacağı adım, bölgenin kaderini değiştirecektir” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER