SON DAKİKA

BIST100
98.631
2,04%
DOLAR
5,7934
-1,34%
EURO
6,7141
-1,37%
ALTIN
228,20
-0,78%

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum için seçim startını verdi. Erdoğan Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını verdi
Bu haber 17 Şubat 2017 - 18:37 'de eklendi ve 269 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumu için seçim çalışmalarına startı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş’ta Müftülük Meydanı’nda katıldığı toplu açılış töreninde referandum ve yeni sistemle alakalı konuştu. Erdoğan konuşmasında “Ben bu sistemi şahsım için isteyecek değilim. Ben bir faniyim. 16 Nisan’a çıkacağıma dair elimde bir belge var mı? Bizler geçiciyiz ama sistem baki olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu sistem faydalı olacak

Belediye başkanlığı döneminden beri Cumhurbaşkanlığı sistemini savunduğunu söyleyen Erdoğan “Diğer hizmetler gibi ülkemize ve milletimize faydalı olacağına, yarar getireceğine inandığım için bu sistemin mücadelesini verdim, veriyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Yasama ile yürütme tamamen ayrılacak

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yasama ve yürütme arasındaki çizgiyi çok net bir şekilde çizerek herkesin kendi işini yapmasını amaçladıklarını belirten Erdoğan “Yani cumhurbaşkanı ülkeyi yönetecek, Meclis kanunları çıkartacak, yargı hukukun işlemesini sağlayacak. Bu sistemde hiçbir güç diğerinin üzerinde tasallut oluşturamayacağı için eski Türkiye’de sık sık şahit olduğumuz kavgaları, çekişmeleri, yetki aşımlarını inşallah artık yaşamayacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER