SON DAKİKA

BIST100
91.686
-3,05%
DOLAR
5,3878
0,09%
EURO
6,1257
-0,04%
ALTIN
211,54
1,11%

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’de yatırım potansiyeli var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’de yatırım potansiyeli var
Bu haber 14 Ekim 2016 - 8:31 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de enerji alanında çok ciddi yatırım potansiyeli olduğunu söyledi.

Dünya Enerji Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen kongre ile enerjinin barış ve adaletin aracı haline getirilmesinin sağlanmasının amaçlandığını belirterek, “Bunun yanında Türkiye, özellikle son 14 yıldır dünya ortalamasının üzerinde bir büyüme performansına sahiptir. Bu durum, enerji talebimizin yılda yüzde 6 ile yüzde 8 arasında artış göstermesine yol açmıştır. Biz bu talebi karşılamanın yanında enerji arz güvenliğimizi sağlamak ve enerji sepetini çeşitlendirmek için de çalışıyoruz” diye konuştu.

Kalkınmanın enerji sorununun çözülmesiyle mümkün olabileceğini vurgulayan Erdoğan, dünya genelinde elektrikten mahrum olan 1,1 milyar insanın 650 milyonunun Afrika’da yaşadığını kaydetti.

Erdoğan, “Dünyanın kuzeyi zenginlik ve refah içinde yaşarken, güneyi en temel ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntı çekiyor. Bölgedeki durumun aciliyeti nedeniyle çalışmalarımızı burası üzerinde yoğunlaştırdık” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki enerji potansiyeline de dikkat çeken Erdoğan, “”Türkiye’de ciddi yatırım potansiyeli var. Bunun için tüm enerji şirketlerini ülkemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz. Türkiye’ye güvenen, ülkemize yatırım yapan asla pişman olmamıştır, bundan sonra da pişman olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER