SON DAKİKA

BIST100
92.723
-1,04%
DOLAR
5,2983
-0,19%
EURO
6,0560
-0,08%
ALTIN
212,15
-0,48%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Barzani’ye Rest!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'ta illegal referandum yapan Barzani'yi sert bir şekilde uyardı! Erdoğan, "Bir gece ansızın gelebiliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Barzani’ye Rest!
Bu haber 25 Eylül 2017 - 14:39 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Uluslararası Ombudsmanlık Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak’ta  yapılan illegal referanduma sert sözlerle tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzey Irak’taki bölgesel yönetimin referandum kararı buram buram fırsatçılık kokan bir girişimdir. Bu referandum sonucu ne olursa olsun, yok hükmündedir, gayri meşrudur.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Barzani’ye Rest!

Konuyu sert sözlerle değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınırlardan şu anda sadece Irak tarafına geçişe müsaade var, bu hafta içinde diğer tedbirleri de açıklayacağız. Giriş çıkış kapatılacak. Silopi’de silahlı kuvvetler boşuna gerekli adımları atmadı. Bundan sonra Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi bakalım petrolünü nereye akıtacak ya da satacak. Vana bizde. Kapattığımız anda o iş de bitti.” yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sonuç Gayri Meşrudur!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ”Bu referandum sonucu ne olursa olsun, yok hükmündedir, gayri meşrudur. Dün akşam İran Cumhurbaşkanı ile uzunca görüştük. Bir gün önce gönderdiği heyetle uzunca görüşmeler yaptık. Bugün referandum yapıyorlar. Bir defa Irak’ın federal yapısı bunların referandumunu kabul etmiyor.  Siyasi olarak, ekonomik olarak, ticari olarak, güvenlik noktasında bütün adımları atıyoruz, atacağız. Silopi’de boşuna silahlı kuvvetler orada gerekli adımları atmadı. Taviz yok. Şu anda İran aynı durumda. Hava kuvvetlerimiz aynı durumda. Sınırlardan şu anda sadece Irak tarafına geçişe müsaade var, bu hafta içinde diğer tedbirleri de açıklayacağız. O adımlar da atılacak. Giriş çıkış kapatılacak. Silopi’de şu anda silahlı kuvvetler boşuna gerekli adımları atmadı.”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Giriş Çıkışlar Kapatılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ”Bundan sonra Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi bakalım petrolünü nereye akıtacak ya da satacak. Vana bizde. Kapattığımız anda o iş de bitti. Devlet yöneten bütün bunları A’dan Z’ye düşünmek zorundadır. Bizler duygusal kararlar almadık. On düşündür bir adım attık. Bunları da uluslararası diplomasiyi işleterek yaptık.

Şu anda Kuzey Irak’ı ondan (İsrail) başka tanıyan yok. Biz ise şu anda Kuzey Irak ile çok farklı bir konumdayız. Netanyahu ile farklı bir konumda. Dedim ya, bir gece ansızın gelebiliriz. Fırat Kalkanı’nda nasıl yaptıysak yine yaparız. Milletimiz aymazlıkla ısrar eden küçük bir kesim haricinde tüm olup bitenleri görmektedir. Parlamentoda yapılan oylamayı gördünüz, küçük bir grup ama büyük bir çoğunlukla hemen silahlı kuvvetlerine yurt dışına çıkma müsaade kararını parlamentomuz verdi. ” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER