SON DAKİKA

BIST100
93.428
-1,18%
DOLAR
4,7196
-0,22%
EURO
5,4777
-0,26%
ALTIN
194,51
-0,08%

Erdoğan’dan bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yaşa seçilme hakkı getirilmesini öngören değişiklik için bedelli askerlik müjdesi verdi. Vekiller için askerlik şartı eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, “Gerekirse bedelli askerlik gibi farklı bir yasal düzenleme de yapılabilir” dedi.

Erdoğan’dan bedelli askerlik açıklaması
Bu haber 06 Nisan 2017 - 16:50 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yaşa seçilme hakkı getirilmesini öngören değişiklik için bedelli askerlik müjdesi verdi. Vekiller için askerlik şartı eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, “Gerekirse bedelli askerlik gibi farklı bir yasal düzenleme de yapılabilir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum mitingleri kapsamında Balıkesir’de toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

EVET DİYENLERE TERÖRİST DİYOR
“Milletimizin basireti sayesinde kurdukları tuzakları şimdiden ellerinde patladı. Halkoylamasının kesinleştiği günden beri Kandil’deki terör ağaları açıklama üstüne açıklama yapıyor. Kandil, İmralı, Pensilvanya hayır diyor. Onlar hayır dediğine göre burada bir sıkıntı var öyle mi? Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu? Sevgili peygamberimiz ne diyor; kişi sevdikleriyle beraberdir. Biz onlarla beraber yürüyemeyiz. Siz hayır diyenlere terörist mi diyorsunuz? Kılıçdaroğlu öyle diyor. Ben böyle bir şey demedim. Biz hayır diyenlere de anlayış gösteririz. Ama onlara da doğru olanı söyleriz. Öyle bir görevimiz var. Demokrasi bu. Tehditleriyle milletimizi ve bizi sindirebileceklerini zannettiler” dedi.

NEYİ ÖLDÜRÜYORSUN, KİMİ ÖLDÜRÜYORSUN
FETÖ yurtdışındaki militanları vasıtasıyla tüm imkanları seferber ettiğini belirten Erdoğan şunları söyledi “Vatandaşlarımızla buluşmak için Avrupa’ya giden bakan, milletvekillerimize olmadık terbiyesizlik yaptılar. Bizim bakan, milletvekillerimize kapılar kapatılırken terör örgütü militanlarını baştacı ettiler. Terör örgütünün paçavralarıyla eylem mi yapacaksınız, şehrin en kalabalık caddelerini size tahsis ederler. Teröristlerle toplantı mı düzenleyeceksiniz, hemen polis korumasıyla verirler. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na telekonferansla bağlanmaya gelince Anayasa Mahkemesi 2 saatte karar çıkartır. Almanya yapıyor bunu başta. Hollanda atlarını, itlerini vatandaşlarımın, soydaşlarımın üzerine salıyor. İsviçre Parlamentosu’nun önünde dev bir pankart. Üstünde Cumhurbaşkanınızın portresi, şakağına silah dayanmış. Erdoğan’ı öldürün. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Neyi öldürüyorsun, kimi öldürüyorsun. Biz kaderin üstünde bir kader olduğuna inandık.”

BEDELLİ ASKERLİK GİBİ BİR DÜZENLEME YAPILABİLİR
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da sert sözlerle yüklenen Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun parlamento üyeliğine saygısızlık yaptığını belirten Erdoğan “Oraya gelen gençlerimiz vatani görevi yapmaya gelmiyorlar mı? Bu vatani görevi yaparken bunlara böyle yaklaşım doğru mu? Bununa ilgili gerekirse yasal düzenleme de yapılabilir. Nasıl bedelli askerlikle ilgili bir bedel konuyorsa buna da bir şey konabilir. Gençler sadece erkekler gitmeyecek, kızlarımız da gidecek parlamentoya” dedi.

PENSİLVANYA’DAN KULAĞINA FISILDANAN SAFSATALARI SÖYLÜYOR
Erdoğan 17 Referansumunda çok güçlü evet çıkacağı netleştikçe ana muhalefet muvazeneyi de yitirdğini kaydederek şöyle devam etti: “İçlerinde ne kadar kin, nefret varsa hepsini birden ortaya koyuyor. Millete karşı bilinçaltında besledikleri hınç ve kibri ifşa ediyor. Bir tane kendini bilmez çıkmış evet diyenleri İzmir’de denize dökmekten bahsediyor. Diğeri CHP’nin eski genel başkanı hayır çıkarsa İzmir’de düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğiz diyor. Ana muhalefet Pensilvanya’dan kulağına fısıldanan safsataları iddiaymış gibi ortaya atıyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER