SON DAKİKA

BIST100
98.455
1,69%
DOLAR
5,3241
-0,23%
EURO
6,0579
-0,56%
ALTIN
219,32
-1,05%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan döviz açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan döviz açıklaması
Bu haber 09 Aralık 2016 - 15:16 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cuma Namazı çıkışı gazetecilerin döviz ile ilgili sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizden TL’ye geçişle ilgili halka teşekkür ederek “Bunun yanında özellikle şu anda geçen cumadan bugüne dövizden TL’ye geçişe yönelik atılan adımda da halkımın tercihini takdirle karşılıyorum. Halkıma ülkem ve milletim adına gerçekten çok çok teşekkür ediyorum. Ama yeterli mi? Değil. Bence buna milletim daha da yüklenmeli diye düşünüyorum.” dedi.

Piyasayı rahatlatmaya yönelik İŞKUR ile işbirliği içerisinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “Özellikle de İŞKUR açısıyla, 600 bin, 100 bini devlet, 500 bini özel sektör olmak üzere işsizliğe ilaç olması bakımından böyle bir adımın atılması da süre itibarıyla 9 ay da olsa, bu 9 aylık süreci özel sektörün gayet iyi değerlendireceğine inanıyorum ve bu şekilde de 500 bin işsizimizin iş bulması ve bunun İŞKUR tarafından bedelinin ödenmesi, 100 bininin de kamuda istihdam edilmesi, bunlar tabii bu geçiş süreci için gayet iyi tespit edilmiş bir adım diye düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ticaretin yerli parayla yapılması konusunda Putin ile görüşme yaptıklarını, aynı konuya İran ve Çin’in sıcak baktığını, bu konuda anlaşma sağlanırsa TL’nin üzerindeki kur baskısından kurtulacağını ifade etti.

Faiz lobisine de değinen Erdoğan, “Faiz lobisine benim halkım, milletim artık prim vermemeli çünkü faiz lobisi bir şeyin yarışı içinde… Kendi öz kaynaklarıyla değil, halkının parası üzerinden, halkının mevduatını kendisi ranta dönüştürüyor ve onunla da daha sonra övünüyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER