SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milleti rahatlatacak eylem planı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin karşısına 180 günlük eylem planı ile çıkacağız. 180 günlük programa, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız" ifadelerini kullandı. Katıldığı iftar programında gündeme ve yeni MKYK ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgemizin merkezinde olduğu küresel yeniden yapılanma sürecinde karşımıza çıkacak sınamaları güçlü şekilde karşılayabilmemiz için de bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz şart. Zamanımız az ama işimiz çok. 180 günlük programı, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız. Dolayısıyla hazırlık için yeteri kadar zaman var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milleti rahatlatacak eylem planı
Bu haber 30 Mayıs 2017 - 9:34 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletimizin karşısına 180 günlük eylem planı ile çıkacağız. 180 günlük programa, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız” ifadelerini kullandı. Katıldığı iftar programında gündeme ve yeni MKYK ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgemizin merkezinde olduğu küresel yeniden yapılanma sürecinde karşımıza çıkacak sınamaları güçlü şekilde karşılayabilmemiz için de bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz şart. Zamanımız az ama işimiz çok. 180 günlük programı, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız. Dolayısıyla hazırlık için yeteri kadar zaman var” dedi.

Mayıs ayının çok yoğun geçtiğini, bu ay içerisinde Türkiye’nin uluslararası ilişkileri açısından büyük öneme sahip altı yurt dışı ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan, Rusya, ABD ve Kuveyt ziyaretlerinin ikili görüşme, Çin ve Belçika seyahatlerinin ise zirve toplantılarına katılma amaçlı olduğunu kaydetti. Erdoğan, 21 Mayıs’ta gerçekleştirilen AK Parti 3. Olağanüstü Kongresinde delegelerin teveccühüyle yeniden genel başkanlığa seçildiğini dile getirdi.

AK PARTİ’NİN YAPMIŞ OLDUĞU REFORMU HİÇBİR SİYASİ PARTİ…

AK Parti’nin 15 yıla yakın zamandır iktidarda kalma sırrının sürekli kendini yenileme iradesine sahip bulunması olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü kongrede seçilen MKYK üyeleri arasında 20’li yaşların başında gençlerin bulunduğunu anımsatarak, “Örneğin 21 yaşında bir genç kızımız var, 23 yaşında yine bir genç kızımız var. Bunlar şu anda bu reform hareketimizin ki Cumhuriyet tarihindeki özellikle siyasi parti yapılanmaları içinde şu anda AK Parti’nin yapmış olduğu bu reformu bugüne kadar hiçbir siyasi hareket gerçekleştirememiştir çünkü güvenleri yoktu, gençliğe inanmıyorlardı. 30 yaşın altını asla kabullenemiyorlardı ama biz bunu önce 25’e daha sonra da hamdolsun 18’e çekmiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

MİLLET ÇOK YORULDU

Son üç yıldır Türkiye’nin ve milletin çok yorulduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2013 Mayıs’ında Gezi olayları ile başlayıp 17-25 Aralık yargı-emniyet darbe girişimiyle tırmanan 2014 mahalli idareler ve cumhurbaşkanlığı seçimleriyle devam eden, 2015’teki iki ayrı milletvekili seçimiyle süren, PKK’nın hendek eylemleri ve DEAŞ’ın saldırıları ile kanlı bir boyut kazanan, Feto’nun 15 Temmuz darbe girişimiyle adeta zirveye ulaşan, 16 Nisan halk oylamasıyla da şimdilik finalini yapan bir süreçten söz ediyoruz” şeklinde konuştu.

180 GÜNLÜK EYLEM PLANI

Erdoğan, milleti rahatlatacak adımların atılacağı müjdesini de verdi. “180 günlük programı haziran sonu itibariyle başlatacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üst üste pek çok fedakarlık talep ettikleri milleti rahatlatacak bir programı süratle hazırlayıp hayata geçirmek mecburiyetinde olduklarını söyledi. Erdoğan, bunun için milletin karşısına ilk etapta 180 günlük, ikinci aşamada ise 2019’a kadar olan dönemi kapsayacak daha derinlikli bir eylem planı ile çıkacaklarını belirtti.

2023 hedeflerinin provası mahiyetindeki bu çalışmaları hep birlikte hızla ve kararlılıkla yürüteceklerini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: “Bölgemizin merkezinde olduğu küresel yeniden yapılanma sürecinde karşımıza çıkacak sınamaları güçlü şekilde karşılayabilmemiz için de bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz şart. Zamanımız az ama işimiz çok. Bunun için tek bir gün, tek bir saat dahi kaybetmeden gündemimizdeki meselelere yoğunlaşmalıyız. 180 günlük programı, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız. Dolayısıyla hazırlık için yeteri kadar zaman var.

Şu anda içinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerif’in feyzinden, bereketinden istifade etmeyi ihmal etmeyelim. Bu vesileyle, özellikle ana kademeye, genel merkez kadın kollarına, genel merkez gençlik kollarına özellikle ricada bulunuyorum, aman artık işi hafife almayacağız ve Türkiye’de tüm siyasi hareketlerin adeta gıpta ile baktığı bir çalışmayı biz ülkemizde sergileyeceğiz. ‘Şu ne yapıyor, bu ne yapıyor?’ biz birilerine illa da ‘cevap yetiştirelim mi, yetiştirmeyelim mi?’ bunun gayreti içerisinde olmamıza gerek yok. Bizim soracağımız tek şey var? ‘Biz ne yapıyoruz?’ ve bu sorumuza cevap bulduğumuz veya verdiğimiz anda kimse bizi tutamayacaktır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER