SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3198
2,49%
EURO
7,3899
3,05%
ALTIN
243,93
3,05%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO’ya: Bloke eden bloke olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Avusturya'ya NATO vetosuna ilişkin "Bloke eden bloke olur, olay bu kadar basit" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO’ya: Bloke eden bloke olur
Bu haber 24 Mayıs 2017 - 17:26 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Avusturya’ya NATO vetosuna ilişkin “Bloke eden bloke olur, olay bu kadar basit” dedi.

Brüksel seyaheti öncesinde basın mensuplarına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seyahatinin ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulunun belirleneceğini kaydederek, “MYK’yı belirledikten sonra da bakan arkadaşlarımızdan yıl sonuna kadar devam edecek bir yol haritasını isteyeceğim” diye konuştu.

Terör örgütlerinin ulusal ve uluslararası terditler içerdiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm bu asimetrik tehditler, gerek ulusal gerek uluslararası düzlemde tabii bizim de güvenliğimizi ciddi şekilde tehdit ediyor. Terör bu tehditler arasında şu anda en öncelikli olanı. Bütün bu sorunların üstesinden gelebilmek için kararlı, ilkeli ve tutarlı bir duruş sergilenmesi de şart. Bilhassa NATO müttefiklerinin tam bir dayanışma ve iş birliği içerisinde olması zorunludur. Son aylarda gerek St. Petersburg, Stockholm, Paris ve Manchester’da yaşanan saldırılar, bize terörün bölgesel bir mesele olmadığını göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Terörizmin tüm dünyanın sorunu olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Şu gerçeği artık herkesin kabul etmesi gerekiyor. Terörizm, bugün tek bir ülkenin değil tüm dünyanın sorunudur. Küresel meseleler ancak küresel boyutta bir iş birliğiyle çözüme kavuşturulmalıdır. Hala ‘Benim teröristim, senin teröristin’ ayrıcalığının, ayrılığının yapılması, görüyoruz ki bazı yerlerde devam ediyor. Bunlardan sıyrılmamız şart. Küresel meseleler küresel boyutta ele alındığı sürece çözüme kavuşabilir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Türkiye’nin Avusturya’ya NATO vetosunun hatırlatılması üzerine, “Bloke eden bloke olur, olay bu kadar basit” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN KAVURMACI AÇIKLAMASI

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasette FETÖ temizliği yapılmadığı iddialarına ilişkin soruyu, “Siyasette bu temizliğin yapılmadığını iddia eden bunu somut olarak ortaya koyması lazım. Hep söyleriz, hukukta bir kaide var, ‘Müddei, iddiasını ispatla mükelleftir.’ Kimse bu söyle, kalkıp İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın damadını söylüyorsan, tamam bu konu yargıyla alakalı bir konu. Yargı bu arada şu anda denetimli serbestlik kararı vermiş, bunun beraatine karar vermemiş. Yargılama süreci devam ediyor ve denetimli serbestlikle bırakılmış vaziyette. Dolayısıyla bu yargıyla alakalı bir sorun. Bunu kalkıp da şu anda siyasi partinin içerisinde herhangi bir konumu, görevi, yeri olmadığı halde bu şekilde, yani AK Parti’ye fatura kesmeye kalkmak kimsenin haddine değil” karşılığını verdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER