SON DAKİKA

BIST100
93.529
0,89%
DOLAR
5,4718
-0,14%
EURO
6,1753
-0,19%
ALTIN
211,11
-0,29%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert açıklama
Bu haber 11 Aralık 2016 - 12:12 'de eklendi ve 412 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş’ta 38 kişinin şehit olduğu hain terör saldırısı için “Türkiye ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısının ardından Kazakistan ziyaretini erteledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan ve 38 kişinin şehit düştüğü terör saldırısının ardından Kazakistan ziyaretini ertelendi. Erdoğan’ın ziyaret ileri bir tarihte gerçekleştirileceği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Beşiktaş’taki hain saldırının ardından yazılı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, bu gece İstanbul’da, bir kez daha şahit olduk. Türkiye ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir. Son yıllarda defalarca yaşadığımız bu alçak saldırıyı yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yazılımı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Rabbimden acil şifalar diliyorum. Terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, bu gece İstanbul’da, bir kez daha şahit olduk. Türkiye ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir. Son yıllarda defalarca yaşadığımız bu alçak saldırıyı yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur. PKK’sıyla, DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır.”

Erdoğan açıklamasında, şunları vurguladı: “Türkiye’nin, bu ahlaksız terör saldırısından sonra da yaralarını kendisinin saracağını, yasını hakiki dostlarıyla birlikte kendi başına tutacağını, yasak savma kabilinden açıklamalar dışında yanında kimseyi bulamayacağını biliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele eden Türkiye’nin ve Türk milletinin yanında yer almak yerine, terör örgütlerini ve teröristleri desteklemeyi tercih eden ülkelerin, bu olaydan sonra farklı davranmalarını beklemek için sebebin kalmadığını da vurguladı.

Ülke ve millet olarak terörün üstesinden geleceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Allah’ın yardımıyla, ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu saldırılar, bizim şevkimizi ve kararlılığımızı törpülemek yerine, tam tersine daha da keskinleştiriyor. Mücadelesini, ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla veren bir milleti yolundan döndürecek bir silah daha icat edilmemiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz, meselelerimizin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz. Tıpkı bölücü terörle mücadelede, tıpkı 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimiz gibi, bu gece Beşiktaş’taki kayıplarımızı da yüreğimize gömecek, onların hatıralarını ilanihaye yaşatacak, ama aynı zamanda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için döktüğümüz kanlara yenilerinin eklendiğini, ekleneceğini bilerek, mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdüreceğiz. Devlet ve millet olarak bu olayın ve müsebbibi canilerin peşini asla bırakmayacağız. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER