SON DAKİKA

BIST100
88.023
2,02%
DOLAR
6,0610
0,50%
EURO
6,7973
0,54%
ALTIN
251,47
-0,71%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan uçak gemisi müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke güvenliği için kritik önemli projelerin sayılarını artırarak devam edeceklerini belirterek, "İnşallah biz uçak gemimizi de yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan uçak gemisi müjdesi
Bu haber 03 Temmuz 2017 - 13:53 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke güvenliği için kritik önemli projelerin sayılarını artırarak devam edeceklerini belirterek, “İnşallah biz uçak gemimizi de yapacağız” dedi.

Tuzla’da Kınalıada Korveti Denize İndirme töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sebebi ne olursa olsun, Türkiye’nin savunma sanayindeki atılımları engellemeye yönelik tutumlara müsamaha göstermemiz kesinlikle söz konusu olamaz. Böyle bir tavır içine girenler, karşılarında bizzat bizi bulurlar. Ülkemiz ve milletimiz için çalışan, bu arada elbette kendisi de kazanan, gerçekten işinin ehli, gerçekten üretken, gerçekten samimi tüm girişimcilerimiz, tüm firmalarımız yanlarında bizim olduğumuzu bilmelidir” şeklinde konuştu.

SAVUNMA SANAYİ DESTEKLENMELİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, herhangi bir alanda muadil ürünler ve projeler arasında mutlaka kendi firmalarımızı, kendi milli kuruluşlarımızı tercih etmek durumunda olduğumuzu belirterek, “Acil ihtiyaçları karşılayacak kadarını dışarıdan temin yoluna gitsek bile planlarımızın omurgası mutlaka milli imkanlara dayanmalıdır. Gerekirse zaman ve maliyet konusunda dahi fedakarlık yaparak bu yolu izlemek mecburiyetindeyiz. Açık konuşuyorum; şayet 15 yıldır bu yöntemi takip etmiyor olsaydık, bugün ülkemize uygulanan örtülü ambargolar sebebiyle terörle mücadelemizi de sınır dışındaki operasyonlarımızı da yürütemez hale gelmiştik. Bunun için savunma sanayi alanında faaliyet gösteren firmalarımızın desteklenmesine yönelik çalışmaların stratejisini gözden geçirmek durumundayız” diye konuştu.

SÖZLEŞMESİ İMZALANACAK 10 PROJEMİZ DAHA VAR

Ülke güvenliği açısından kritik önemi olan projelerin sayılarını artırarak sürdüreceklerini aktaran Erdoğan, “Savaş gemileri konusunda özel sektör ve askeri tersanelerde tamamlamış olduğumuz 14 adet projemiz bulunuyor. Önümüzdeki senelerde sözleşmesi imzalanacak 10 adet projemiz daha var. Tüm bu gelişmeler, ülkemizin bulunduğu bölgede gelişen tehditlere karşı denizcilik alanında geliştirdiğimiz çözümlere verdiğimiz önemin ifadesidir. İnşallah biz, uçak gemimizi de yapacağız. Bunda da kararlıyız, hiçbir endişe taşımıyorum” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER