SON DAKİKA

BIST100
98.347
-0,12%
DOLAR
5,7042
0,32%
EURO
6,5828
-0,03%
ALTIN
224,66
0,29%

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘yerli otomobil’ çağrısı

TOBB üyelerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüzde 100 yerli otomobilimizi TOBB içerisinden çıkartalım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘yerli otomobil’ çağrısı
Bu haber 24 Mayıs 2017 - 14:01 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.

TOBB üyelerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yüzde 100 yerli otomobilimizi TOBB içerisinden çıkartalım” dedi.

TOBB’un 73’üncü Olağan Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek faizi sömürü aracı olarak gördüğünü belirterek, “Her yerde yüksek faizden şikayet var mı, var. Bunu dillendiren bir başbakan, bir cumhurbaşkanı olarak hep gündemimde tuttum, hala da gündemimde. Gündemimde olmaya da devam edecek. Çünkü faizi, hep söylüyorum, çok açık net söylüyorum, yüksek faizi ben bir sömürü aracı olarak görüyorum. Burada kar amaçlı bir faiz mantığı yok, sömürü aracı olarak bir faiz mantığı var” diye konuştu.

Kredi çekerken ya da başka konularda uygulanan faizle ilgili bir şey imzalarken düşülen notların karınca kadar olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “O karınca yazısıyla sözleşmeler var ya…Tabii o krediye mahkum olan girişimci ne yapıyor, geliyor altına imzayı atıyor. İçinde ne var ne yok, bundan haberi var mı, yok. Geri çağırma olduğu zaman, eli mahkum, elinde ne var ne yok, onu da vermek durumunda kalıyor. Bu anlayış tabii ki adil bir anlayış değil. Ama bunun da çözülmesi şart. Allah’ın izniyle bunu da çözeceğiz” şeklinde konuştu.

İSTİHDAM ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Şubat’ta TOBB’da yapılan istihdama yönelik çağrının karşılık bulduğunu kaydederek, “İş dünyamız sağolsun, gayet başarılı, net bir cevap verdi ve rakam, 1 milyon 170 bine ulaştı. Demek ki benim milletim, benim girişimcim, istediği zaman bunu yapabiliyor. Bundan sonraki süreçte de bunu yapabileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YERLİ OTOMOBİLİ YÜZDE YÜZ BİZ YAPALIM

Yerli otomobil üzerinde duran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Diyorum ki; gelin şu yüzde 100 yerli üretim olan otomobilimizi TOBB camiası içerisinden çıkartalım” diye konuştu.

GÜNEYDOĞU AÇIKLAMASI

Erdoğan, Cizre, Şırnak ve Hakkari’yle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Cizre şehir olacak dedik ya. Yani Şırnak, Cizre’ye dönüşecek, Hakkari de Yüksekova’ya dönüşecek. Çünkü şehircilik benim işim. Niye? Belediyecilikten geldim. Neresi şehir olur, neresi olmaz onu iyi bilirim”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER