SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3154
0,02%
EURO
7,3908
0,12%
ALTIN
243,82
3,01%

Cumhurbaşkanı konuştu

Cumhurbaşkanı konuştu
Bu haber 03 Kasım 2016 - 14:17 'de eklendi ve 307 kez görüntülendi.

Beştepe Millet Kongre Merkezi’nde “Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Cumhurbaşkanı da katıldı. Açıklamalar yaptı.

15 Temmuz’u gündemine alan Erdoğan, ”Türk milleti 15 Temmuz’da sadece hürriyetine, sadece inancına, sadece bayrağına, ezanına, sadece demokrasisine değil, aynı zamanda hedeflerine de sahip çıkmıştır. Ama bundan rahatsız olanlar da olmuştur. Selalardan, ezan seslerinden rahatsız olanlar olmuştur, geçmişte de rahatsız olanlar vardı. Onların uzantıları hala var, yarın da olacak onu bilesiniz ama bütün mesele biz yolumuzda daim olalım ve kula kul olmayalım. Sadece Allah’a kul olalım.” dedi.

Ülkemize sahip çıkmamızı vurgulayan Cumhurbaşkanı, ”Bizim bu topraklarımız da şehit kanlarıyla yoğruldu, onun için bu topraklar vatan. Kimse bu vatan toprakları üzerinden operasyon yapamaz. Yaparsa işte Doğu’da, Güneydoğu’da olanları görüyorsunuz. Durmak yok.” cümlelerine yer verirken, devamında başka devletimiz yok mesajı vererek, ”Türkiye Cumhuriyeti Devletinden başka bizim devletimiz yok. Bu devletimiz için de her şeyi vereceğiz ve şunu bileceğiz, bu duruş artık tehditleri kendi sınırlarımız içinde değil, doğrudan kaynaklarında karşılayıp bertaraf etme iradesini içeriyor. Onun için Suriye’deyiz, onun için Irak’tayız. Oraya yerleşmek için değil, oralardan gelen tehditleri yerinde durdurmak için.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER